Finále Hry o trůny je tu, armáda nemrtvých se blíží. Spojí se Západozemí proti společnému nepříteli?

mad
23. 8. 2017 9:28
HBO zveřejnila krátký trailer posledního dílu sedmé série Hry o trůny. Aktuální řada populárního fantasy seriálu vyvrcholí v pondělí, kdy bude v Česku odvysílána sedmá epizoda. Video ukazuje, že se Jon Sníh vydá na jednání s královnou Cersei. Na Západozemí se totiž řítí armáda nemrtvých v čele s Nočním králem, jenž má nyní k dispozici mocnou zbraň. V předchozí epizodě se mu totiž podařilo zabít draka, který patřil Daenerys, a pak jej oživil. V ukázce padne pouze jedna věta, v níž Sníh říká: "Je jen jediná válka, na které záleží. A ta je tady." Osmá série se zatím nezačala natáčet, nové díly dorazí pravděpodobně na podzim příštího roku.
Sedmá série Hry o trůny vrcholí. Sledujte trailer posledního dílu | Video: HBO
 

Právě se děje

před 34 minutami

Nálety v povstaleckých oblastech Sýrie usmrtily 20 lidí, tvrdí Syrské organizace pro lidská práva

Nálety syrské a ruské armády v sobotu v povstaleckých oblastech v Sýrii usmrtily nejméně 20 civilistů, mezi mrtvými je osm dětí. S odvoláním na sdělení exilové Syrské organizace pro lidská práva o tom informovala agentura Reuters. Při leteckých úderech na pět vesnic v oblasti Idlibu na severozápadně země rovněž utrpělo několik lidí zranění.

Čtyři civilisté včetně jednoho dítěte přišli o život ve vesnici Bára na jihu Idlibu, který mají z větší části stále pod kontrolou odpůrci syrského prezidenta Bašára Asada. Reportér agentury AFP popsal, jak se záchranáři snažili dostat k obětem v troskách dvoupatrového domu, který se po náletu zřítil.

Nejméně devět lidí pak zemřelo při útoku na tržiště ve vesnici Baljún a další dva civilisté zahynuli v oblasti Džabal Závíja na jihovýchodě Idlibu. Barelové bomby svržené z vrtulníků usmrtily pět civilistů, včetně tří dětí, ve vesnici Abadíta. Barelové bomby jsou většinou sudy naplněné výbušninami a šrapnely.

Současné boje jsou nejprudší od srpna, kdy bylo sjednáno příměří. Vojsko o provincii začalo bojovat v dubnu a do srpna byla provincie terčem mnoha náletů syrského letectva i jeho ruských spojenců. OSN odhaduje, že od dubna opustilo domovy na 400 tisíc lidí. Sporadické boje pokračovaly i po srpnu a SOHR tvrdí, že od té doby přišlo o život na 160 civilistů.

Další zprávy