Seriálové parte Hry o trůny. Kdo, proč a jak zemřel v sedmé sérii?

Které postavy zemřely v sedmé řadě?
Kdo: Olenna Tyrell, vládkyně Vysokých zahrad.
Jak: Zemřela po požití jedu, který jí podal Jamie Lannister.
Proč: Její armáda prohrála bitvu.
Kdy: Třetí epizoda.
Kdo: Tyene Písek, dcera Ellariy Písek.
Jak: Cersei jí podala polibkem jed.
Proč: Cersei se chtěla pomstít za otrávení své dcery Myrcelly, které má na svědomí Tyenina matka. 
Kdy: K podání jedu došlo ve třetí epizodě. Účinky látky se projeví během hodin, u někoho to trvá déle, jak poznamená Qyburn.
Kdo: Ellaria Písek.
Jak: Byla zavřená ve vězení a musela sledovat pomalou smrt své dcery. Pak vyhladověla.
Proč: Msta za otrávení dcery Cersei.
Kdy: Uvězněna je ve třetí epizodě, její smrt není přímo vidět.
Herečka potvrdila, že se do seriálu nevrací.
Kdo: Randyll Tarly, vládce rodu, otec Samwella, Dickona a Tally.
Jak: Po rozkazu Daenerys ho upálil drak. 
Proč: Odmítne se vzdát a slíbit oddanost Daenerys po prohrané bitvě.
Kdy: Pátá epizoda.
Foto: HBO
Marie Dostálová
28. 8. 2017 16:07
Sedmá řada fantasy seriálu Hra o trůny tento týden skončila. Kdo už příště nezasáhne do dění v Západozemí? Jak postavy dodýchaly a proč? Projděte si přehled nejdůležitějších aktérů, kteří v sedmé sérii zemřeli.
 

Právě se děje

před 41 minutami

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

před 1 hodinou

Dvořák zahájil SP čtyřbobů dvanáctým místem v Lake Placid

Dominik Dvořák vstoupil do nového ročníku Světového poháru čtyřbobů 12. místem v Lake Placid. V americkém olympijském toboganu tak dopadl lépe než minulý týden v dvojbobech, kde dojel třináctý a šestnáctý. Zvítězil Kanaďan Justin Kripps, Dvořák na něj ztratil 1,30 sekundy.

Po úvodním kole byl český pilot s dalšími členy posádky Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem na devátém místě, v druhé jízdě si ale pohoršil. Na startu přitom česká čtveřice patřila k nejrychlejším.

V minulém ročníku obsadil Dvořák v konečném pořadí SP čtyřbobů sedmé místo. Jeho nejlepším umístěním byla pátá příčka z lednového závodu v Innsbrucku, naopak nejhůře dopadl právě v Lake Placid, kde byl patnáctý.

Kripps zvítězil suverénně, druhý Lotyš Oskars Kibermanis za ním zaostal o 39 setin. Obhájce prvenství v SP Němec Francesco Friedrich dojel až čtvrtý.

V neděli se pojede v Lake Placid další závod čtyřbobů.

Závody SP v jízdě na bobech v Lake Placid (USA):

Čtyřboby: 1. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) 1:49,50 (54,55+54,95), 2. Lotyšsko (Kibermanis, Kaufmanis, Vilkaste, Miknis) -0,39 (54,72+55,17), 3. Rakousko (Maier, Rangl, Sammer, Moldovan) -0,47 (54,84+55,13), …12. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -1,30 (55,07+55,73).

Zdroj: ČTK
Další zprávy