FOTO V Grandhotelu Budapešť se sešlo neuvěřitelně hvězd

FOTO V Grandhotelu Budapešť se sešlo neuvěřitelně hvězd
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť (Harvey Keitel).
Foto: cinemart
Kultura Kultura
30. 1. 2014 11:41
Novinka kultovního režiséra Wese Andersona Grandhotel Budapešť zahájí festival Berlinale. Podívejte se na fotografie z filmu.

Světová premiéra filmu Grandhotel Budapešť režiséta Wese Andersona zahájí 6. února festival Berlinale. 

Britsko-německý koprodukční snímek vypráví dobrodružný příběh správce známého evropského hotelu, který se odehrává mezi světovými válkami a ve kterém jde o krádež a znovuzískání cenné renesanční malby a o spor o velké rodinné jmění.

Hlavní role ve filmu ztvárnili britský herec Ralph Fiennes a mladý Tony Revolori. Vedle nich se na plátně objeví i další zvučná jména jako F. Murray Abraham, Adrien Brody, Willem Dafoe, Jeff Goldblum, Harvey Keitel, Jude Law, Bill Murray, Edward Norton, Tilda Swinton, Léa Seydoux, Tom Wilkinson nebo Owen Wilson.

Snímek se natáčel v Německu, především v saském Zhořelci a dalších saských městech. Filmaři využili také slavné ateliéry v Babelsbergu nedaleko Berlína.

Do českých kin se film dostane 13. března.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Biden telefonoval s Putinem, hovořilo se o dohodě Nový START, otravě Navalného i o prosincovém hackerském útoku na americké úřady, oznámil Bílý dům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy