FOTO V Grandhotelu Budapešť se sešlo neuvěřitelně hvězd

FOTO V Grandhotelu Budapešť se sešlo neuvěřitelně hvězd
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť (Harvey Keitel).
Foto: cinemart
Kultura Kultura
30. 1. 2014 11:41
Novinka kultovního režiséra Wese Andersona Grandhotel Budapešť zahájí festival Berlinale. Podívejte se na fotografie z filmu.

Světová premiéra filmu Grandhotel Budapešť režiséta Wese Andersona zahájí 6. února festival Berlinale. 

Britsko-německý koprodukční snímek vypráví dobrodružný příběh správce známého evropského hotelu, který se odehrává mezi světovými válkami a ve kterém jde o krádež a znovuzískání cenné renesanční malby a o spor o velké rodinné jmění.

Hlavní role ve filmu ztvárnili britský herec Ralph Fiennes a mladý Tony Revolori. Vedle nich se na plátně objeví i další zvučná jména jako F. Murray Abraham, Adrien Brody, Willem Dafoe, Jeff Goldblum, Harvey Keitel, Jude Law, Bill Murray, Edward Norton, Tilda Swinton, Léa Seydoux, Tom Wilkinson nebo Owen Wilson.

Snímek se natáčel v Německu, především v saském Zhořelci a dalších saských městech. Filmaři využili také slavné ateliéry v Babelsbergu nedaleko Berlína.

Do českých kin se film dostane 13. března.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy