FOTO V Grandhotelu Budapešť se sešlo neuvěřitelně hvězd

FOTO V Grandhotelu Budapešť se sešlo neuvěřitelně hvězd
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť (Harvey Keitel).
Foto: cinemart
Kultura Kultura
30. 1. 2014 11:41
Novinka kultovního režiséra Wese Andersona Grandhotel Budapešť zahájí festival Berlinale. Podívejte se na fotografie z filmu.

Světová premiéra filmu Grandhotel Budapešť režiséta Wese Andersona zahájí 6. února festival Berlinale. 

Britsko-německý koprodukční snímek vypráví dobrodružný příběh správce známého evropského hotelu, který se odehrává mezi světovými válkami a ve kterém jde o krádež a znovuzískání cenné renesanční malby a o spor o velké rodinné jmění.

Hlavní role ve filmu ztvárnili britský herec Ralph Fiennes a mladý Tony Revolori. Vedle nich se na plátně objeví i další zvučná jména jako F. Murray Abraham, Adrien Brody, Willem Dafoe, Jeff Goldblum, Harvey Keitel, Jude Law, Bill Murray, Edward Norton, Tilda Swinton, Léa Seydoux, Tom Wilkinson nebo Owen Wilson.

Snímek se natáčel v Německu, především v saském Zhořelci a dalších saských městech. Filmaři využili také slavné ateliéry v Babelsbergu nedaleko Berlína.

Do českých kin se film dostane 13. března.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy