FOTO Podívejte se na záběry z filmu Krásno i jeho natáčení

FOTO Podívejte se na záběry z filmu Krásno i jeho natáčení
Foto: Bontonfilm
Kultura Kultura
28. 1. 2014 17:43
Černá komedie Krásno je filmovým debutem divadelního režiséra a herce Ondřeje Sokola. V kinech se objeví 30. ledna

Foto - Film Krásno je režijním debutem divadelního režiséra a herce Ondřeje Sokola. Spolu s Martinem Fingerem a Petrem Vydrou byl i autorem scénáře černé komedie, která se v kinech objeví od 30. ledna.

Základem příběhu byla skutečná událost. Dva kamarádi z dětství se po 20 letech vracejí do rodného města, aby vyšetřili smrt matky jednoho z nich. Tragicky zahynula v místní vodní nádrži Krásno a oni chtějí vypátrat, nakolik byla do její smrti zapletena otcova druhá žena. Otec ale v den jejich příjezdu rovněž umírá.

Krásno se natáčelo loni od května do července především v Šumperku, zbytek vznikl v pražských ateliérech i exteriérech. "Šumperský panelák jsme ale například natočili až v Praze, protože v Šumperku jsou už všechny domy opravené a my potřebovali ten typicky omšelý," vysvětlil jeden z producentů snímku Daniel Strejc ze společnosti love.FRAME.

První klapka padla v šumperském krematoriu, poslední u vodní nádrže Krásné nedaleko Šumperka, která hraje ve filmu důležitou roli a vychází z ní i název snímku. Hudbu složil Jan P. Muchow.

Fanoušci mohli film podpořit pomocí crowdfundingu. "Využilo toho několik stovek lidí, ze dvou třetin šlo o ženy. Největší zájem byl o uvedení jména v titulcích filmu, oficiální trika či hrnky, fanoušky ale zajímaly i vstupenky na premiéru," uvedl producent Vojtěch Frič. Celkem na natáčení lidé přispěli částkou přes 200 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy