Mimořádná zpráva

FOTO Podívejte se na záběry z filmu Krásno i jeho natáčení

FOTO Podívejte se na záběry z filmu Krásno i jeho natáčení
Foto: Bontonfilm
Kultura Kultura
28. 1. 2014 17:43
Černá komedie Krásno je filmovým debutem divadelního režiséra a herce Ondřeje Sokola. V kinech se objeví 30. ledna

Foto - Film Krásno je režijním debutem divadelního režiséra a herce Ondřeje Sokola. Spolu s Martinem Fingerem a Petrem Vydrou byl i autorem scénáře černé komedie, která se v kinech objeví od 30. ledna.

Základem příběhu byla skutečná událost. Dva kamarádi z dětství se po 20 letech vracejí do rodného města, aby vyšetřili smrt matky jednoho z nich. Tragicky zahynula v místní vodní nádrži Krásno a oni chtějí vypátrat, nakolik byla do její smrti zapletena otcova druhá žena. Otec ale v den jejich příjezdu rovněž umírá.

Krásno se natáčelo loni od května do července především v Šumperku, zbytek vznikl v pražských ateliérech i exteriérech. "Šumperský panelák jsme ale například natočili až v Praze, protože v Šumperku jsou už všechny domy opravené a my potřebovali ten typicky omšelý," vysvětlil jeden z producentů snímku Daniel Strejc ze společnosti love.FRAME.

První klapka padla v šumperském krematoriu, poslední u vodní nádrže Krásné nedaleko Šumperka, která hraje ve filmu důležitou roli a vychází z ní i název snímku. Hudbu složil Jan P. Muchow.

Fanoušci mohli film podpořit pomocí crowdfundingu. "Využilo toho několik stovek lidí, ze dvou třetin šlo o ženy. Největší zájem byl o uvedení jména v titulcích filmu, oficiální trika či hrnky, fanoušky ale zajímaly i vstupenky na premiéru," uvedl producent Vojtěch Frič. Celkem na natáčení lidé přispěli částkou přes 200 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 35 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy