Forbes: Tom Cruise je v Hollywoodu nejdražší

Kultura ČTK Kultura, ČTK
4. 7. 2012 11:30
Tom Cruise letos předstihl Leonarda DiCapria
Foto: Profimedia.cz

New York - Americký herec Tom Cruise obsadil první místo v žebříčku nejlépe vydělávajících herců sestavovaném magazínem Forbes. Cruise, který v úterý oslavil padesátiny, podle odhadů od loňského května za rok vydělal 75 milionů dolarů (1,5 miliardy korun), skoro dvakrát víc než druhý Leonardo DiCaprio.

Cruise, kterého do čela každoročně sestavovaného žebříčku dostal mimo jiné i úspěch loňského čtvrtého dílu špionské ságy Mission Impossible, je v poslední době terčem mimořádné pozornosti médií. Několik dní před jeho úterním jubileem se na veřejnost dostala zpráva, že Cruisova manželka Katie Holmesová podala žádost o rozvod a usiluje o svěření dcerky Suri do své péče. Někteří pak mají výhrady ke Cruisově náklonnosti ke scientologické církvi, jejíž aktivity například mediální magnát Rupert Murdoch přirovnal k praktikám sekty.

Toma Cruise by se měl v budoucnu objevit v remaku Sedmi statečných, další jeho velkou rolí bude opravář ve sci-fi Oblivion. Film bude vyprávět o daleké budoucnosti a bude se odehrávat na zdevastovaném povrchu Země, kde se lidstvo po desitiletích bojů s nepřítelem známým jako „Scavové" uchýlilo do útočišť vysoko v oblacích.

Čtvrtý díl špionské série Mission: Impossible - Ghost Protocol pro Cruise znamenal úspěch a návrat do hollywoodské hry. Od prosincového uvedení na filmová plátna film celosvětově vydělal více než 700 milionů dolarů a Cruisovi pomohl sesadit na druhé místo loňskou jedničku žebříčku DiCapria. Tento sedmatřicetiletý herec, jehož nejnovějšímu snímku J. Edgar se v kinech nedařilo tolik jako třeba dřívějšímu trháku Počátek, se letos o stříbrnou příčku dělí s držitelem deseti Zlatých malin Adamem Sandlerem. Každý z nich ve sledovaném období vydělal 37 milionů dolarů (asi 750 milionů korun).

Forbes žebříček stovky nejlépe vydělávajících herců sestavil na základě informací o jejich přímých příjmech, tantiémách, zisku z reklamy a dalších faktorech. Hovořil přitom s manažery, právníky a lidmi z branže. Na čtvrtém místě skončil bývalý profesionální zápasník wrestlingu Dwayne Johnson, jehož bylo v poslední době možné vidět v akčním snímku Rychle a zběsile 5. Pětici uzavírá komik Ben Stiller.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy