Sandler to dokázal(a). Má deset Zlatých malin

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 4. 2012 14:00
Jedenáct nominací proměnila konedie Jack a Jill v deset anticen
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Americký herec, producent a scénárista Adam Sandler se svým filmem Jack a Jill proměnil v Los Angeles rekordních deset z jedenácti nominací na filmovou anticenu Zlatá malina.

Sandler hraje v převlékací komedii Jack a Jill úspěšného manažera s krásnou ženou (Katie Holmesová) a dětmi, kteří se obávají jediného večera v roce - návštěvy Jackovy pasivní a nuzné sestry-dvojčete (hraje ji opět Sandler). Recenzenti častovali film slovy: krutě nevtipné, strašné, pouze nadité product placementem, film komika, který příliš věří tomu, že je vtipný, film, který dělá ostudu i prdícím komediím.  Organizátoři ankety z nadace G.R.A.F. označili snímek za pokračování tradice, jíž odstartoval nejhorší režisér Ed Wood se svou prvotinou Glen, nebo Glenda.

Ovšem Sandler nedostal Maliny za Jack a Jill sám, anticenu získal také oscarový herec Al Pacino, který hrál sám sebe, i Sandlerova filmová družka Katie Holmesová. Oba si vysloužili tituly nejhoršího herce ve vedlejší roli.

Foto: Profimedia.cz

O nejhorší snímek kromě Jacka a Jill a další Sandlerovy komedie Bucky Larson: Zrozen být hvězdou soutěžil hvězdami nabitý Šťastný Nový rok, třetí Transformers a tradiční uchazeč, Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. O sestavě nejhorší filmů roku 2011 panovala výjimečná shoda: poprvé v historii anticen byly všechny snímky nominovány i v kategoriích nejhorší režisér, nejhorší scénář a nehorší obsazení.

Letošní ročník Zlatých malin byl v pořadí dvaatřicátý. Dosud se maliny udělovaly v únoru, v předvečer slavných cen americké filmové akademie Oscar. Letos ale byly v tento den oznámeny nominace, samotné vyhlášení "nejhorších počinů" se přesunulo na prvního dubna, tedy na apríla.

Nápad na filmové anticeny, které by byly protiváhou Oscarů, pochází od publicisty a filmového nadšence Johna Wilsona. O "vítězích" rozhodovalo asi 650 členů nadace Zlaté maliny.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy