Sandler to dokázal(a). Má deset Zlatých malin

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 4. 2012 14:00
Jedenáct nominací proměnila konedie Jack a Jill v deset anticen
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Americký herec, producent a scénárista Adam Sandler se svým filmem Jack a Jill proměnil v Los Angeles rekordních deset z jedenácti nominací na filmovou anticenu Zlatá malina.

Sandler hraje v převlékací komedii Jack a Jill úspěšného manažera s krásnou ženou (Katie Holmesová) a dětmi, kteří se obávají jediného večera v roce - návštěvy Jackovy pasivní a nuzné sestry-dvojčete (hraje ji opět Sandler). Recenzenti častovali film slovy: krutě nevtipné, strašné, pouze nadité product placementem, film komika, který příliš věří tomu, že je vtipný, film, který dělá ostudu i prdícím komediím.  Organizátoři ankety z nadace G.R.A.F. označili snímek za pokračování tradice, jíž odstartoval nejhorší režisér Ed Wood se svou prvotinou Glen, nebo Glenda.

Ovšem Sandler nedostal Maliny za Jack a Jill sám, anticenu získal také oscarový herec Al Pacino, který hrál sám sebe, i Sandlerova filmová družka Katie Holmesová. Oba si vysloužili tituly nejhoršího herce ve vedlejší roli.

Foto: Profimedia.cz

O nejhorší snímek kromě Jacka a Jill a další Sandlerovy komedie Bucky Larson: Zrozen být hvězdou soutěžil hvězdami nabitý Šťastný Nový rok, třetí Transformers a tradiční uchazeč, Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. O sestavě nejhorší filmů roku 2011 panovala výjimečná shoda: poprvé v historii anticen byly všechny snímky nominovány i v kategoriích nejhorší režisér, nejhorší scénář a nehorší obsazení.

Letošní ročník Zlatých malin byl v pořadí dvaatřicátý. Dosud se maliny udělovaly v únoru, v předvečer slavných cen americké filmové akademie Oscar. Letos ale byly v tento den oznámeny nominace, samotné vyhlášení "nejhorších počinů" se přesunulo na prvního dubna, tedy na apríla.

Nápad na filmové anticeny, které by byly protiváhou Oscarů, pochází od publicisty a filmového nadšence Johna Wilsona. O "vítězích" rozhodovalo asi 650 členů nadace Zlaté maliny.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy