Fila: Brutální tvář Číny. Reportér Etzler odkrývá, co se tu děje s postiženými

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
20. 6. 2021 7:30
Nebe je dokument novináře Tomáše Etzlera. Každodenní drsná realita, kterou český reportér v Číně zažíval sedm let na vlastní kůži, ve filmu silně kontrastuje se světem, který objevil v malé vesnici na severovýchodě země.
Podívejte se na videorecenzi dokumentu Nebe. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Dokument, který měl být původně jen o sirotčinci vedeném řádovými sestrami a stal se výpovědí o čínském režimu, odmítla vysílat americká zpravodajská televize CNN.

"Jde vlastně o Etzlerův deník, jak se vyvíjel jeho vztah k Číně od prvotního nadšení po silné rozčarování nad tím, jak je země krutá a nelítostná," tvrdí filmový kritik Kamil Fila. Podle Fily je dokument silně subjektivní a emotivní, možná se Etzler zlobí i sám na sebe, že podlehl čínské propagandě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Slovenská policie podle médií pořídila odposlechy ze schůzek Fica ke kauzám stíhaných bývalých vysokých úředníků

Slovenská policie prostřednictvím odposlechů a kamerových záznamů zaznamenala schůzky šéfa opozičních sociálních demokratů (Směr-SD) Roberta Fica, exministra vnitra Roberta Kaliňáka a dalších osob, na kterých hovořili i o případech stíhaných bývalých vysokých úředníků z dob vládnutí Ficovy strany. Napsaly to portál Aktuality.sk a list Denník N na svém webu. Fico v reakci uvedl, že prokuratura musí být v důkazní nouzi, když odposlouchává lídra opozice.

Média v souvislosti se zmíněnými odposlechy a s odvoláním na vyjádření prokuratury uvedla, že odposlechy a jejich přepisy potvrzují snahy vícero osob z prostředí politiky, podnikání a advokacie ovlivňovat stíhání nejzávažnějších kauz, diskreditovat elitní vyšetřovatele a prokurátory.

Schůzek se podle Denníku N zúčastnili kromě Fica a někdejšího místopředsedy Směru-SD Kaliňáka i známý advokát Marek Para, dále právník a syn stíhaného policejního exprezidenta Tibora Gašpara a otec dalšího stíhaného podnikatele Norberta Bödöra.

Další zprávy