Fila: Hloupé finty Božích mlýnů. Seriál Janka Kroupy působí nevěrohodně

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
22. 5. 2021 7:30
Seriál Boží mlýny v režii Jana Hřebejka označili autoři jako kriminální pohádku. Děj scenáristů Janka Kroupy a Jana Drbohlava přivádí na scénu partu mstitelů, kteří postrkují kola spravedlnosti dopředu.
Podívejte se na videorecenzi seriálu České televize Boží mlýny. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Filmovému kritikovi Kamilu Filovi se ale nelíbil způsob, jakým hlavní hrdinové přemýšlejí, jak jí dosáhnout. "Někdy to skoro vypadá jako návod k trestnému činu," tvrdí Fila, podle kterého jsou navíc některé zápletky nevěrohodné.

Jednotlivé díly mají podle Fily kolísavou úroveň. Pokud měly být Boží mlýny podle něho žánrovým experimentem, tak to mnoha divákům uniklo. "Seriál s dobrým hereckým obsazením ale může chvilkami bavit toho, kdo ho chápe jako podvratný počin," dodává Fila.

 

Právě se děje

před 21 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy