Fila: Hloupé finty Božích mlýnů. Seriál Janka Kroupy působí nevěrohodně

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
22. 5. 2021 7:30
Seriál Boží mlýny v režii Jana Hřebejka označili autoři jako kriminální pohádku. Děj scenáristů Janka Kroupy a Jana Drbohlava přivádí na scénu partu mstitelů, kteří postrkují kola spravedlnosti dopředu.
Podívejte se na videorecenzi seriálu České televize Boží mlýny. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Filmovému kritikovi Kamilu Filovi se ale nelíbil způsob, jakým hlavní hrdinové přemýšlejí, jak jí dosáhnout. "Někdy to skoro vypadá jako návod k trestnému činu," tvrdí Fila, podle kterého jsou navíc některé zápletky nevěrohodné.

Jednotlivé díly mají podle Fily kolísavou úroveň. Pokud měly být Boží mlýny podle něho žánrovým experimentem, tak to mnoha divákům uniklo. "Seriál s dobrým hereckým obsazením ale může chvilkami bavit toho, kdo ho chápe jako podvratný počin," dodává Fila.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy