Fila: Vizuál Strážné věže, herci jako nábytek. Gump je umělý a kašírovaný kýč

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
24. 7. 2021 7:29
Rodinný snímek nazvaný Gump - pes, který naučil lidi žít chtěl ukázat svět očima toulavého psa. Filmová adaptace úspěšné knihy se ale podle kritika Kamila Fily nepovedla. “Je to spíš snímek o tom, jak by lidé chtěli, aby je moudře viděli psi,” tvrdí Fila.
Podívejte se na videorecenzi k filmu Gump - pes, který naučil lidi žít. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Film režiséra F. A. Brabce s herci Boleslavem Polívkou či Evou Holubovou je podle kritika zabalen do kýčovitého obalu, který vypadá jako něco mezi videoklipem, reklamou a Strážnou věží, ilustrovaným časopisem jehovistů. "Herci zde působí jako figurky a celkově snímek kašíruje moderní svět," tvrdí Fila, podle něhož je snímek chvílemi "nekoukatelný, jak se snaží být krásný".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, tvořily se kolony

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci dálnici D1 za Prahou. Řidiči několik hodin neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět.

Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému, k nehodě přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra. Před 06:00 se podařilo následky nehody odstranit a dálnici znovu otevřít.

Nehoda se stala na 12. kilometru směrem na Brno. Kolize dvou osobních aut skončila podle informací silničářů vážným zraněním. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy