Síla se probouzí! Nový trailer láká na sedmé Star Wars, lístky jsou již v předprodeji

Kultura Kultura
Aktualizováno 20. 10. 2015 9:21
Zdroj foto: Disney Zdroj foto: Disney
Do premiéry Star Wars: Síla se probouzí sice zbývají necelé dva měsíce, kina po celém světě už spustila předprodej na prosincovou premiéru sedmého dílu populární sci-fi ságy. Fanoušky teď na několik dní zaměstná nový trailer, který láká na prosincovou premiéru.
Star Wars: Síla se probouzí trailer | Video: Disney/Falcon

Praha – Diváci se probouzejí. Tak by se dal parafrázovat podtitul nového dílu Star Wars, který bude mít českou premiéru 17. prosince. Kina po celém světě spustila předprodeje a pozadu nezůstaly ani tuzemské kinosály.

Zájem o vstupenky má podpořit nejnovější trailer, který v USA odvysílaly televize v noci z pondělí na úterý během přestávky utkání amerického fotbalu.

Síť multikin CineStar nabízí zájemcům lístky na čtyři různé verze filmu (2D s titulky či dabingem, respektive 3D s titulky či dabingem), čtvrteční projekce na 17. prosince ve večerních časech jsou již ze třetiny vyprodány.

CinemaCity spustí předprodej během týdne.

Produkční studia Disney a LucasFilm také zveřejnila oficiální filmový plakát, na kterém se objevují kromě osvědčených hrdinů (Žvejkal, Han Solo, princezna Leia) i nové postavy.

Američtí diváci navíc jako první viděli nejnovější trailer, televize jim ho nabídly během komerční přestávky zápasu v americkém fotbalu mezi týmy New York Giants a Philadelphia Eagles.

Video od zveřejnění na YouTube viděly během prvních hodin dva miliony diváků. 

Reakce fanoušků na ukázku z nových Star Wars jsou veskrze pozitivní, vyzdvihují zejména hudení doprovod, který k filmu složil John Williams. Třiaosmdesátiletý skladatel stojí za veškerou hubou k vesmírné sáze.

Sedmou epizodu Star Wars režíruje J. J. Abrams podle scénáře, který napsal s Lawrencem Kasdanem a Georgem Lucasem. Kromě původního obsazení (Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill) se v novém díle objeví Simon Pegg, Max von Sydow nebo oscarová herečka Lupita Nyong'o.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy