Max von Sydow ve Hře o trůny! Ztvární tříokou vránu

mad
4. 8. 2015 16:56
Tajemná postava tříoké vrány z populárního seriálu Hra o trůny byla přeobsazena švédským hercem Maxem von Sydowem.
Sydow ve filmu Robin Hood (2010)
Sydow ve filmu Robin Hood (2010) | Foto: Universal pictures

Praha – V nové sérii fantasy seriálu Hra o trůny si zahraje 86letý Max von Sydow. Šestá série se právě natáčí v Irsku a na dalších místech.

Herec nahradí Brita Struana Rodgera, který doposud tříokou vránu hrál. Postava se vyskytovala v Branových vizích právě v podobě tříoké vrány a ve fyzické formě se coby sešlý stařec poprvé objevila v desátém díle čtvrté série.

Postava s nadpřirozenými schopnostmi je důležitou figurou pro ochrnutého Brana Starka (Isaac Hempstead Wright), protože mu pomáhá rozvíjet jeho vlastní dovednosti, mezi které patří měničství.

Maxe von Sydowa jsme naposledy mohli vidět v dramatu Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko (2011) nebo v Robinu Hoodovi (2010). Letos se v kinech objeví jako jedna z postav ve sci-fi Star Wars: Síla se probouzí.

Šestá série bude mít 10 dílů a na obrazovkách se začne vysílat na jaře 2016.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy