Max von Sydow ve Hře o trůny! Ztvární tříokou vránu

mad
4. 8. 2015 16:56
Tajemná postava tříoké vrány z populárního seriálu Hra o trůny byla přeobsazena švédským hercem Maxem von Sydowem.
Sydow ve filmu Robin Hood (2010)
Sydow ve filmu Robin Hood (2010) | Foto: Universal pictures

Praha – V nové sérii fantasy seriálu Hra o trůny si zahraje 86letý Max von Sydow. Šestá série se právě natáčí v Irsku a na dalších místech.

Herec nahradí Brita Struana Rodgera, který doposud tříokou vránu hrál. Postava se vyskytovala v Branových vizích právě v podobě tříoké vrány a ve fyzické formě se coby sešlý stařec poprvé objevila v desátém díle čtvrté série.

Postava s nadpřirozenými schopnostmi je důležitou figurou pro ochrnutého Brana Starka (Isaac Hempstead Wright), protože mu pomáhá rozvíjet jeho vlastní dovednosti, mezi které patří měničství.

Maxe von Sydowa jsme naposledy mohli vidět v dramatu Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko (2011) nebo v Robinu Hoodovi (2010). Letos se v kinech objeví jako jedna z postav ve sci-fi Star Wars: Síla se probouzí.

Šestá série bude mít 10 dílů a na obrazovkách se začne vysílat na jaře 2016.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Kosovo bude bojkotovat předání Nobelovy ceny Handkemu

Kosovo se rozhodlo bojkotovat slavnostní předání Nobelovy ceny za literaturu Rakušanovi Peteru Handkemu, který je kritizován kvůli prosrbským postojům za války v bývalé Jugoslávii. Ceremoniál se uskuteční příští týden ve Stockholmu a kosovský velvyslanec se nezúčastní "kvůli kontroverznímu Peterovi Handkemu, který je přítelem a stoupencem Miloševičovy politiky", jak informoval kosovský ministr zahraničí. Handke roku 2006 vystoupil na pohřbu bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče. Toho předtím navštívil ve vězení v Haagu. Kosovo je bývalou jihosrbskou provincií. Právě Miloševičovi je připisována hlavní role při rozdmýchávání nacionalistických vášní v 90. letech minulého století a rozpoutání několika válek v oblasti bývalé Jugoslávie, mimo jiné právě v Kosovu.

Zdroj: AFP/ČTK
Další zprávy