Americká televize nenatočí další řadu seriálu o Kateřině Veliké

31. 8. 2023 9:25
Americká televize nenatočí další řadu seriálu o Kateřině Veliké

Internetová televize Hulu se rozhodla nepokračovat v satirickém historickém seriálu Veliká, v němž Elle Fanning hrála ruskou panovnici Kateřinu Velikou. Napsal to server Variety.com. Dosavadní tři řady líčily vzestup idealistické mladé dívky, která přijela do Ruska uzavřít dohodnutý sňatek s náladovým carem Petrem a stala se nejdéle panující ženou na ruském trůnu. Čeští diváci to mohli sledovat na HBO, kde měla třetí série premiéru letos v květnu.

Proč televize nenatočí tu čtvrtou, podle časopisu Deadline.com není jasné. Mluvčí Hulu se nechtěl vyjádřit a televize nezveřejňuje údaje o sledovanosti. Veliká měla příznivé ohlasy u recenzentů, získala sedm nominací na prestižní ceny Emmy a dvakrát měla šanci obdržet Zlatý glóbus. Rozhodnutí v ní dál nepokračovat televizi učinila rok a půl poté, co začala ruská invaze na Ukrajinu. Seriál vymyslel Tony McNamara, na Oscara nominovaný scénárista filmu Favoritka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy