Festival v Českém Krumlově nabídne velkolepý závěr

MHF Český Krumlov
17. 7. 2014 12:34
Do Českého Krumlova zavítají přední sólisté Velkého divadla v Moskvě.
Anna Aglatova.
Anna Aglatova. | Foto: MHF Český Krumlov

MHF Český Krumlov 2014 - Závěrečný operní galakoncert Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, který se bude konat v Pivovarské zahradě v sobotu 16. srpna od 20:30, slibuje mimořádný zážitek – večer bude patřit pěveckým hvězdám Velkého divadla v Moskvě, tzv. Bolšovo těatra.

Do Českého Krumlova zavítají přední sólisté této moskevské scény všech hlavních hlasových oborů. Své umění představí sopranistky Makvala Kasrashvili a Anna Aglatova, mezzosopranistka Svetlana Shilova, tenorista Oleg Kulko a basista Mikhail Kazakov. Celý program koncertu pěvci nastudují za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a pod dirigentskou taktovkou Leoše Svárovského.

Mikhail Kazakhov
Mikhail Kazakhov | Foto: MHF Český Krumlov

Výběr sólistů Velkého divadla, pěvců mladé a střední generace a držitelů mnoha prestižních ocenění je skutečně reprezentativní, každý z nich disponuje vynikající hlasovou technikou podepřenou neobyčejně působivou hlasovou kultivovaností. Preciznost hudebního nastudování se tak pod letním nebem v Českém Krumlově bude snoubit s nadhledem, zkušeností i energií.

V Pivovarské zahradě představí sólisté Bolšovo těatra ukázky z oper ve většině případů aktuálně uváděných na scéně Velkého divadla. Dramaturgicky pestrý program čerpá z operního odkazu nejen těch nejslavnějších ruských klasiků, ale také italských a francouzských operních velikánů. Nebude chybět hudba Michaila Ivanoviče Glinky z opery Ruslan a Ludmila, Alexandra Porfirjeviče Borodina z opery Kníže Igor a Petra Iljiče Čajkovského z oper Piková dáma a Evžen Oněgin.

Vstupenky na MHF Český Krumlov 2014

  • Exkluzivním prodejcem vstupenek na 23. ročník MHF Český Krumlov je společnost Ticketstream. Vstupenky jsou k dostání on-line v rezervačním systému na www.ticketstream.cz nebo www.ts1.cz, vstup do rezervačního systému je možný také přes stránky festivalu www.festivalkrumlov.cz.
  • Dále je rovněž možné nakoupit vstupenky osobně na jakékoli pobočce společnosti Ticketstream, jejichž seznam je uveden na webových stránkách společnosti.
  • Jeden z koncertů je tradičně věnován členům Klubu přátel MHF Český Krumlov – tentokrát to bude koncert houslového virtuosa Ivana Ženatého. Členové klubu mají na tento koncert vstup zdarma či s výraznou slevou, podle druhu členské karty.

Vedle toho se však posluchači mohou těšit také na italské belcantové operní árie z pera Giuseppe Verdiho, Giacoma Pucciniho, Gioacchina Rossiniho, Pietra Mascagniho nebo Ruggiera Leoncavalla. Francouzský nádech opernímu večeru dodá slavná Habanera z Bizetovy Carmen, ale i další ukázky z oper Charlese Gounoda a Léa Délibese.

Opera a balet byly v době založení Velkého divadla, jehož velkolepá historie se datuje již od roku 1776, považovány za žánry nadřazené činohře a odtud také pochází jeho název. Na jeho prknech se dlouhodobě rozvíjí ty nejušlechtilejší estetické ideje divadelního umění a zejména opera se pěstuje na nejvyšší interpretační úrovni. Velké divadlo svým návštěvníků nabízí činoherní, operní i baletní představení a pořádá také koncertní vystoupení svého orchestru.

V jeho středu se soustředí nejlepší ruští interpreti. Jedinečným projektem je od roku 2009 ve Velkém divadle edukativní program pro mladé zpěváky, v jehož rámci divadlo vychovává novou nastupující generaci. V letošním roce se ve Velkém divadle otevřou brány již 239. sezóně. Bude zahájena slavnostním koncertním provedením opery Panna Orleánská Petra Iljiče Čajkovského k 175. výročí narození tohoto proslulého ruského romantika.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu. Řekl to novinářům před odjezdem z Bílého domu na předvolební akci ve státě Ohio. Potvrdil, že se rozhoduje mezi pěti uchazečkami a že by si přál, aby Senát o jeho kandidátce hlasoval ještě před listopadovými volbami hlavy státu. Již dříve oznámil, že do funkce navrhne ženu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho a dalších politiků kvůli možným skrytým finančním darům adresovaným protiimigrační Svobodné straně Rakouska (FPÖ). 

Vyšetřováni už nejsou někdejší šéf FPÖ Strache, bývalý šéf poslanců FPÖ Johann Gudenus, ani bývalý poslanec Markus Tschank.

Strache se na známém videu pořízeném ve vile na španělském ostrově Ibiza před rakouskými volbami v roce 2017 mimo jiné vychloubal, že sponzorské dary nejsou převáděny přímo na účet FPÖ, ale na spolky blízké straně. Protikorupční prokuratura se věcí začala zabývat a kriminální policie měla prověřit organizace blízké FPÖ.

Podle vyšetřovatelů není skutečný důvod k dalšímu stíhání. Posvítili si přitom na organizace Patria Austria, Austria in Motion, Wirtschaft für Österreich a Institut für Sicherheitspolitik.

před 5 hodinami

Microsoft koupí herní společnost ZeniMax Media za 7,5 miliardy dolarů

Americká softwarová firma Microsoft dnes oznámila, že za 7,5 miliardy dolarů (172,9 miliardy Kč) koupí herní společnost ZeniMax Media, která stojí mimo jiné za hrami Doom či Fallout. Microsoft tak chce rozšířit nabídku svých herních konzolí Xbox. ZeniMax je mateřskou společností firmy Bethesda Softwork, která mimo jiné vyvinula hry Wolfenstein nebo The Elder Scrolls.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Wall Street Journal: Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností.

Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností. Informoval o tom s odvoláním na obeznámené zdroje list The Wall Street Journal. Na seznamu se patrně objeví konkurent čínské společnosti Huawei, americký podnik Cisco Systems. Peking nicméně podle WSJ se sankcemi otálí, část čelných představitelů Číny chce o černé listině rozhodnout až po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy