VIDEO Umím Prodanou nevěstu v němčině, říká Jonas Kaufmann

MHF Český Krumlov
Aktualizováno 22. 6. 2014 17:15
Zdroj foto: Dietmar Scholz/scholzshootpeople.de Zdroj foto: Dietmar Scholz/scholzshootpeople.de
Podívejte se na rozhovor s operní superstar Jonasem Kaufmannem, který přijede na Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově.
Podívejte se na nejzajímavější části rozhovoru s Jonasem Kaufmannem před jeho vystoupením na MHF Český Krumlov. | Video: MHF Český Krumlov

MHF Český Krumlov 2014 - Jonas Kaufmann je jedním z nejzajímavějších tenoristů současného operního světa. Přitahuje pozornost díky své dokonalé hlasové technice, podmanivému hlasu s neobvyklou barytonovou hebkostí, výraznému hereckému talentu, atraktivnímu zjevu i charismatické osobnosti. Je oceňován pro svou schopnost stylově obsáhnout jak německý, italský, tak i francouzský repertoár, a působivě si osvojit různé operní charaktery, od přímočarých, mužných postav až po psychologicky propracované, rozpolcené hrdiny.

Vystupuje v newyorské Metropolitní opeře, londýnské Královské opeře Covent Garden, na festivalech v Salcburku či Bayreuthu, v operních domech v Mnichově, Paříži, Curychu a v milánské La Scale.

Do Čech se vrací letos už podruhé 18. července. Zahájí svým recitálem Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově.

Podívejte se na rozhovor, v němž vypráví o setkání s městem, češtinou i repertoáru svého galakoncertu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy