Obrazem: Zmrzlinářské vozy pro bubeníky. Festival v Brně začal tancem

Obrazem: Zmrzlinářské vozy pro bubeníky. Festival v Brně začal tancem
Organizátoři získali výjimku, díky které už teď mohou hrát pro veřejnost v interiérech, zatímco ostatní divadla v Česku pustí diváky do sálů až v pondělí.
Výrazným bodem prvního dne festivalu byl taneční projekt Noosféra neboli zmrzlinové andante pro tanečníky a fontánu, který začal v devět hodin večer na piazettě před Janáčkovým divadlem.
Mladé tanečníky a tanečnice z baletního souboru Národního divadla Brno ve vlastních choreografiích na hudbu Františka Chaloupky sledovaly stovky diváků.
Součástí programu, a nejen jako kulisa, byla také takzvaná multimediální fontána. Dva zmrzlinářské vozíky posloužily jako stanoviště bubeníků.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
21. 5. 2021 9:26
Jako jedna z prvních velkých kulturních akcí po částečném uvolnění protiepidemických opatření začal tento čtvrtek v Brně festival Divadelní svět. Organizátoři získali výjimku, díky které už teď mohou hrát pro veřejnost v interiérech, zatímco ostatní divadla v Česku pustí diváky do sálů až v pondělí. Výrazným bodem prvního dne festivalu byl taneční projekt.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy.

Kanoistka Tereza Fišerová byla v Praze třetí. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy