Jatka78 přivezou do Prahy světoznámé divadlo masek. Familie Flöz je v zahraničí senzací

ČTK ČTK
14. 2. 2017 15:38
Inscenace nedávno oslavila šestisté uvedení, v Praze bude k vidění v prostoru Jatka78 pouze čtyřikrát. V Německu ji kritici označili za fascinující zážitek.
Jatka78 přivezou do Prahy světoznámé divadlo masek. Ukázka z představení Hotel Paradiso | Video: Jatka78

Grotesku pro všechny generace nazvanou Hotel Paradiso představí od 2. do 5. března v holešovickém prostoru Jatka78 světoznámý soubor Familie Flöz.

Mezinárodní kolektiv působící v Berlíně vyprodává sály po celém světě, v Praze se představí jen čtyřikrát.

Členové německého souboru vystupují v maskách, baví publikum neuvěřitelnou řečí těla i pestrou škálou postav. Jejich pantomimické výstupy přitom doprovázejí jen zvuky a hudba. Nehybné obličeje s maskami vystihujícími charakter jednotlivých postav připomínají spíše postavičky z animovaného filmu než živé herce.

"Na konci představení byste přísahali, že herci mluvili, smáli se a plakali, jejich ovládání těla je neuvěřitelné," napsal o inscenaci kritik deníku Süddeutsche Zeitung a označil ji za naprosto fascinující zážitek.

Hotel Paradiso je nejstarší a nejúspěšnější inscenací souboru, nedávno oslavila šestistou reprízu. Humorná podívaná pobaví děti i dospělé a probudí jejich fantazii. Temná groteska o hotelu, kde se dějí zvláštní věci, procestovala 35 zemí a získala pozornost diváků i odborníků.

Naposledy Familie Flöz excelovala na mezinárodním festivalu Fringe v Edinburghu.

"Když jsem si loni na festivalu Fringe prohlížel ocenění na plakátech Hotelu Paradiso souboru Familie Flöz, zdála se mi informace o tom, že představení jsou vyprodána, velice skromná. Že nelze tak výtvarně krásný projekt se zábavným příběhem a skvělými výkony ocenit jen nálepkou Vyprodáno," komentoval to ředitel Jatek78 Štěpán Kubišta. Až pak mu prý došlo, co to znamená mít na prestižní přehlídce Fringe vyprodáno každý den po celý měsíc.

"V obrovské konkurenci stovek kvalitních souborů je to největší ocenění," vysvětlil.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy