Bittová, Dusilová a Načeva se s projektem Spolu vrací na pódia. Repertoár dopilují na podzim

Kultura Kultura
21. 3. 2018 14:00
V létě a na podzim se na pódia vrátí projekt Spolu, který spojuje Ivu Bittovou, Lenku Dusilovou a Moniku Načevu. Vzhledem k dlouholetým plánům Ivy Bittové nelze případné další koncerty očekávat dříve než v roce 2020.
Monika Načeva, Lenka Dusilová a Iva Bittová zkouší.
Monika Načeva, Lenka Dusilová a Iva Bittová zkouší. | Foto: Romek Hanzlík

V reakci na velký zájem fanoušků se trojice hudebnic Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva rozhodly, že na letošní podzim připraví další koncerty. Nejprve se představí na festivalu nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov, na podzim se pak znovu sejdou ve zkušebně, aby celý projekt opět hudebně posunuly dál a na listopadové koncerty měly připravené nové aranže. 

Koncerty projektu Spolu v roce 2018

  • 25. 8. Mikulov Eurotrialog Festival
  • 23. 11. České Budějovice, KD Vltava 
  • 24. 11. Pardubice, KD Hronovická         
  • 26. 11. Brno, Sono centrum 
  • 27. 11. Ostrava, Evangelický kostel 
  • 28. 11. a 29. 11. Praha, Palác Akropolis    
  • 30. 11. Jablonec nad Nisou, Eurocentrum 

Iva Bittová se etablovala na světové hudební scéně mezi nejžádanější hudebníky alternativní scény, o Lence Dusilové se mluví jako o jedné z nejlepších tuzemských zpěvaček, Monika Načeva zkouší různé cesty, šanson i elektronickou hudbu. Ačkoliv každá pochází z jiného hudebního prostředí, v tomto triu nalezly společný hudební jazyk. 

"Přemýšlely jsme, že do projektu přizveme ještě jiné hudebníky, ale na první zkoušce to tak zajiskřilo, že jsme se rozhodly vystačit si samy. Alespoň prozatím," řekla loni Monika Načeva. 

"Na začátku jsem měla před oběma respekt, protože třeba Iva je proslulá svým improvizováním, kdežto já potřebuji mít všechno tak nějak srovnané dopředu. Ale ukazuje se, že nacházíme společnou řeč," dodala Lenka Dusilová. Spolu plánuje, že svou tvorbu zachytí i na desce. 

 

Právě se děje

před 18 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 34 minutami

Vrtulník zasahuje u nehody na dálnici D11. Místo je nutné objíždět

Nákladní vůz najel dnes odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě je vrtulník. Dálnice je v místě nehody uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Rozsah jeho zranění zatím není znám. Nehoda se stala krátce po 16:00.

Řidiči mohou z dálnice sjet na 62. kilometru na Chlumec nad Cidlinou, zpět se mohou vracet na 50. kilometru u Dobšic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy