Aneta Langerová se chystá na karlínský koncert s orchestrem. Dostane velký prostor, říká zpěvačka

ČTK ČTK
28. 11. 2017 8:51
Zpěvačka Aneta Langerová si 3. prosince zopakuje spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. V pražském Foru Karlín s ním a se svou kapelou zahraje zejména písně z poslední autorské desky Na Radosti.
Aneta Langerová křtí své DVD a CD Na vlně radosti. Křest proběhl na konci září.
Aneta Langerová křtí své DVD a CD Na vlně radosti. Křest proběhl na konci září. | Foto: Aneta Langerová / Supraphon

Zpěvačka Aneta Langerová se po roce vrátí do pražského Fora Karlín, kde 3. prosince vystoupí se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu (SOČR). Program nabídne především písničky z její poslední studiové desky Na Radosti.

Vystoupení se uskuteční v rámci koncertní řady s názvem Nové horizonty, ve které se SOČR již představil se skupinou Tata Bojs

Rozhlasoví symfonici, které povede dirigent Martin Kumžák, se opět s Langerovou potkají na jednom pódiu po loňském koncertu na festivalu Smetanova Litomyšl.

"Při psaní aranží jsme se s Jakubem Zitkem snažili, aby orchestr dostal zasloužený prostor, aby nepředstavoval jen přidanou barvu k současnému zvuku kapely, aby jeho přítomnost byla opodstatněná," uvedla Langerová.

Vedle skladeb z úspěšného alba Na Radosti zazní i zánovní píseň Hvězda. "Těším se na její vyznění za doprovodu orchestru. Baví mě objevovat jiný rozměr písní. Koncert ve Foru Karlín je v tomto smyslu ideální příležitostí," dodala. 

Loňský koncert Langerové v pražském Foru Karlín zachycuje DVD a CD Na vlně radosti, které vyšlo letos.

Současné turné Na Radosti 2017 Langerová zakončí v polovině prosince a na začátek příštího roku plánuje oddech.

Aneta Langerová letos v září a říjnu doprovodila Martu Kubišovou jako host na jejím závěrečném turné. V kinech se 12. října objevil film režisérky Marty Novákové, v němž ztvárnila hlavní roli ruské básnířky Anny Barkovové, uvězněné v gulagu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Súdánské úřady odvrátily pokus o převrat, podle prezidenta měl odvrátit demokratizaci

Súdánské úřady oznámily, že zmařily pokus o převrat, který naplánovali stoupenci svrženého prezidenta Umara Bašíra. Súdánský premiér Abdalláh Hamduk řekl, že šlo o koordinovaný pokus zastavit demokratickou transformaci v zemi. Generální tajemník OSN António Guterres pokus o převrat odsoudil a vyzval Súdánce, aby hájili demokratickou budoucnost země, informují světové agentury.

Výslechy podezřelých již začaly. Súdánská armáda uvedla, že zatkla 21 důstojníků a řadu vojáků a že pátrání po dalších pokračuje. Podle armádního prohlášení jsou všechny oblasti, kterých se pokus o puč dotkl, pod kontrolou.

Pučisté se podle zdroje agentury Reuters snažili získat kontrolu nad státní rozhlasovou stanicí v Ummdurmánu, který leží naproti Chartúmu na druhém břehu Nilu. Hamduk poznamenal, že se také pokusili zablokovat silnice, zastavit produkci ropy a zavřít přístavy. Súdánský ministr informací později ve státní televizi uvedl, že situace je pod kontrolou.

Súdánu vládne od převratu v roce 2019 přechodná vláda, složená z vojáků a civilistů, která čelí velkým ekonomickým a bezpečnostním problémům. Armáda roku 2019 při masových protivládních demonstracích svrhla dlouholetého autokratického vládce Umara Bašíra. Při protestech vojáci zabili desítky lidí. Volby se očekávají v roce 2024.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Němečtí ekologové žalují BMW a Mercedes kvůli výrobě aut se spalovacími motory

Německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) zažalovala automobilky BMW a Mercedes-Benz. Chce tyto německé podniky soudní cestou přimět k tomu, aby do roku 2030 ukončily výrobu automobilů se spalovacím motorem. Informovala o tom agentura DPA.

Šéf DUH Jürgen Resch uvedl, že automobilky BMW a Mercedes-Benz svými nynějšími vozy porušují "základní právo na ochranu klimatu". "Budeme soudní cestou prosazovat konec naftových a benzinových osobních automobilů od roku 2030," dodal.

Organizace žaloby podala v pondělí, kdy vypršel termín, do kterého měly automobilky odpovědět na její předžalobní výzvu. Ta požadovala právě ukončení výroby automobilů se spalovacím motorem do roku 2030, což však podniky podle očekávání odmítly.

Automobilka Mercedes-Benz v reakci na žalobu uvedla, že se bude bránit "všemi právními prostředky". Firma plánuje dosáhnout klimatické neutrality svých aut do roku 2039. Konkurent BMW sdělil, že do roku 2030 hodlá snížit emise oxidu uhličitého z provozu, výroby i likvidace svých vozů o 40 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy