Zemřel Damiano Damiani, režisér mafiánské Chobotnice

Kultura ČTK Kultura, ČTK
8. 3. 2013 11:08
Damiano Damiani zemřel v Římě, bylo mu 90 let
Damiano Damiani
Damiano Damiani | Foto: Aktuálně.cz

Řím - Ve čtvrtek večer zemřel italský režisér Damiano Damiani, kterého čeští diváci znají díky dramatu Sicilská spojka nebo kriminálnímu seriálu Chobotnice. Bylo mu 90 let.

Corrado Cattani (Michele Placido)
Corrado Cattani (Michele Placido) | Foto: Aktuálně.cz

Damiani, který se narodil v červenci 1922, kromě režírování také psal a hrál. Mezi jeho nezapomenutelné filmy patří například kriminální thriller Den Sovy, ve kterém hlavní roli ztvárnili Franco Nero a Claudia Cardinalová. Seriál Chobotnice s charismatickým inspektorem Corradem Cattanim (Michele Placido) vyšetřujícím na Sicílii praktiky mafie, se ve své šesté řadě natáčel i ve spolupráci s Českou televizí.

Za Sicilskou spojku získal Damiani v roce 1985 na filmovém festivalu v Berlíně ocenění Zlatý medvěd. Italský režisér, který se v minulosti zúčastnil i Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, se podepsal pod více než třicet snímků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy