Zemřel Damiano Damiani, režisér mafiánské Chobotnice

Kultura ČTK Kultura, ČTK
8. 3. 2013 11:08
Damiano Damiani zemřel v Římě, bylo mu 90 let
Damiano Damiani
Damiano Damiani | Foto: Aktuálně.cz

Řím - Ve čtvrtek večer zemřel italský režisér Damiano Damiani, kterého čeští diváci znají díky dramatu Sicilská spojka nebo kriminálnímu seriálu Chobotnice. Bylo mu 90 let.

Corrado Cattani (Michele Placido)
Corrado Cattani (Michele Placido) | Foto: Aktuálně.cz

Damiani, který se narodil v červenci 1922, kromě režírování také psal a hrál. Mezi jeho nezapomenutelné filmy patří například kriminální thriller Den Sovy, ve kterém hlavní roli ztvárnili Franco Nero a Claudia Cardinalová. Seriál Chobotnice s charismatickým inspektorem Corradem Cattanim (Michele Placido) vyšetřujícím na Sicílii praktiky mafie, se ve své šesté řadě natáčel i ve spolupráci s Českou televizí.

Za Sicilskou spojku získal Damiani v roce 1985 na filmovém festivalu v Berlíně ocenění Zlatý medvěd. Italský režisér, který se v minulosti zúčastnil i Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, se podepsal pod více než třicet snímků.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Při katalánské blokádě letiště v Barceloně dostal turista infarkt, zemřel v nemocnici

Během pondělních demonstrací na mezinárodním letišti v Barceloně dostal infarkt francouzský turista, který po převozu do nemocnice zemřel. Informoval o tom ve středu katalánský deník El Periódico, jemuž to potvrdila místní zdravotní služba. Dvaašedesátiletý muž podle některých neoficiálních zdrojů utrpěl infarkt poté, co šel delší kus pěšky k terminálu kvůli dopravním zácpám způsobeným u letiště demonstranty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy