Yemi AD chystá debutové album s lidmi od Kanye Westa

Kultura Kultura
30. 5. 2012 10:51
Český tanečník pro Kanye Westa vytváří choreografii
Yemi během taneční připravy
Yemi během taneční připravy | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Český tanečník a choreograf Yemi AD od svého konce v hitparádě Eso není příliš na očích. Pracovně se mu však daří a aktuálně spolupracuje s raperem Kanye Westem na pohybové složce klipů a živých vystoupení, naposledy na videu ke skladbě Lost In The World. Zároveň také připravuje první vlastní album.

„Pro klip jsem připravil vlastní taneční techniku založenou na emocích tanečnic a etnickém afru," tvrdí Yemi. „V zahraničí se v choreografii věnuji hlavně spojování různých současných i klasických tanců," dodává a doplňuje, že na vedení vlastní taneční školy Dance Acamemy Prague už nemá příliš času.

Foto: Aktuálně.cz

Černobílý a vizuálně působivý videoklip právě s Yemiho chereografií režírovala Ruth Hogben známá svými videy pro módní domy (například Louis Vuitton), ale také vizuální výplní přestávek během turné The Monster Ball populární zpěvačky Lady Gaga.

Skladba samotná pak už je staršího data, konkrétně z roku 2010 z desky My Beautiful Dark Twisted Fantasy, dle kritiků nejlepšího Westova počinu. K jedné z jejích nejsilnějších kompozic, na níž svými vokály přispěl také písničkář Bon Iver, nicméně klip vznikl až začátkem května.

Yemiho vlastní album na cestě

„Poslední měsíc jsem strávil v LA, kde jsem točil pár vlastních songů s americkým týmem," komentuje tanečník své další nynější aktivity. Ve Spojených státech vytvořil tvůrčí tým s producentkou Laurou Escudé, mimo jiné Westovou spolupracovnicí, a mladým rapperem jménem Turbo T. Double.

Na vlastním hudebním debutu však spolupracuje také s řadou tuzemských umělců jako frontman kapely Charlie Straight Albert Černý, zpěvačka Charlie One či skladatel Honza Čechtický.

První singl by prý měl zvukem připomínat hudbu legendárního Davida Bowieho nebo Prince, ovšem opepřenou prvky dubstepu. Oficiálně by se měl objevit někdy na podzim, komerční ambice však Yemi nemá nijak velké. „Prostě si jen plním sen," tvrdí.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Líká vás tanec?

 

Právě se děje

Další zprávy