V Nashvillu se letos otevře muzeum Johnnyho Cashe

Adam Pešek
17. 2. 2012 9:08
Nashville bude novým domovem předmětů country ikony Johnnyho Cashe

Koncem letošního roku se v Nashvillu otevře muzeum zasvěcené životu Johnnyho Cashe. Ikona country music tak poprvé po svém odchodu do hudebního nebe dostane podobný pomník.

Za jeho vybudováním stojí sběratel Cashových památečních předmětů Bill Miller a sbírka bude zahrnovat jak předměty darované rodinou hudebníka, tak předměty z muzea The House of Cash v Tenesse, které ukončilo svou činnost v roce 1999 a které bylo 35 let domovem rodiny Cashů. Jeho budova se objevila třeba ve videoklipu Hurt (coververze od Nine Inch Nails).

Po smrti hudebníka a jeho ženy June Carter Cashové ji v roce 2003 odkoupil zpěvák Barry Gibb ze skupiny Bee Gees a plánoval pozemek zanechat v původním stavu, jakožto vyjádření úcty k hudebníkovi. Veřejnosti už ale muzeum znovu neotevřel a v roce 2007 budova dokonce vyhořela.

Většina obnoveného majetku se nyní přesunula na nashvillskou hlavní třídu Lower Broadway ke sběrateli Billu Millerovi, jehož ve snažení podporují i Cashovi potomci. „Jestli někdo má možnosti vytvořit takové muzeum, je to právě on. Vkládám do něj velkou důvěru a myslím si, že se jedná o skvělý nápad," dodává Cashova dcera Rosanne.

Aktuálně se pak pracuje i na dalším pomníku legendárního hudebníka. V Arkansasu totiž probíhá rekonstrukce domu z Cashova dětství a po jejím dokončení by měl vypadat stejně, jako ve třicátých a čtyřicátých letech.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 18 minutami

Výbor americké Sněmovny reprezentantů doporučil ústavní žalobu na Trumpa

Právní výbor Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu doporučil sněmovnímu plénu schválit ústavní žalobu na prezidenta Donalda Trumpa. Výbor, který ovládají opoziční demokraté, shledal šéfa Bílého domu vinným z obstrukcí vůči Kongresu a ze zneužití moci ve snaze přinutit cizí mocnost ke vměšování do amerických prezidentských voleb.

Plénum Sněmovny reprezentantů by mělo o impeachmentu hlasovat příští týden. V lednu definitivně rozhodne Senát, který ale ovládají Trumpovi republikáni. Prezident jakékoli obvinění popírá a tvrdí, že žaloba je politické divadlo a hon na čarodějnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy