Rychle a zběsile 6 už vydělalo za oceánem na "sedmičku"

Kultura Kultura
3. 6. 2013 18:35
Rychle a zběsile 6 má za oceánem stále nejvíc diváků
Rychle a zběsile 6
Rychle a zběsile 6 | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Rychle a zběsile 6 režiséra Justina Lina si po druhý víkend drží přední místo mezi filmy v amerických kinech. I díky zisku  170,37 miliónů dolarů je už teď jasné, že příběh Dominica Toretta (Vin Diesel) se dočká sedmé kapitoly.

Druhou pozici nicméně získala novinka. Podfukáři, heistový příběh režírovaný Louisem Letierrem (Souboj Titánů) vypráví o vykradené bance a tudíž je příznačné, že právě k tomu má našlápnuto s 28,05 milióny na kontě. Názory kritiků jsou však smíšené a spíše negativní. 

Zloději jsou v tomto případě skupinou iluzionistů „Čtyři jezdci" složenou z Daniela Atlase (Jesse Eisenberg), Henley Reeves (Isla Fisher), Jacka Wildera (Dave Franco) a Merritta Osbourna (Woody Harrelson). Záhadný dobrodinec dal před rokem všechny kouzelníky dohromady a nyní, o rok později, vyzývají v Los Angeles dobrovolníky z řad diváků, aby jim pomohli předvést trik s přenosem vlastních peněz.         

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Ještě horší reakce ze strany kritiky se dostalo nejnovějšímu filmu M. Nighta Shyamalana - sci-fi příběhu Po zániku Země. Astronauti Cypher Raige (Will Smith) a jeho syn Kitai (Jaden Smith, Willův skutečný syn) bojují na neobývané domovině lidstva se strachem a nalezli na ní 27 miliónů dolarů.

Star Trek: Do temnoty natočený J.J. Abramsem se s velkou rychlostí propadl ze svého někdejšího prvního místa. K určitému zklamání společnosti Paramount vydělal „pouze" 181,56 miliónů dolarů. 

Království lesních strážců od Chrise Wedge je v tomto žebříčku zároveň třetím snímkem se ne příliš dobrou reakcí kritiků. Na rekonstrukci lesa postiženého silami rozkladu bylo vynaloženo 65,16 miliónů.  

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

Právě se děje

před 11 minutami

Šéf německé romské rady chce o Teplicích jednat s Maasem, pro Hamáčka má dopis

Jako nelidský, odporný a brutální označil šéf Ústřední rady německých Sintů a Romů Romani Rose sobotní zásah české policie v Teplicích, po kterém v sanitce zkolaboval a zemřel Rom. Rada, která sdružuje romská etnika, vidí podobu s případem černocha George Floyda. Ten zemřel ve Spojených státech loni v květnu poté, co mu policista několik minut klečel na krku. Rose ČTK řekl, že předal českému velvyslanci v Německu Tomáši Kafkovi dopis pro ministra vnitra Jana Hamáčka a již také kvůli věci požádal o jednání německého ministra zahraničí Heika Maase.

Rose se ve čtvrtek setkal s Maasem u příležitosti piety v památníku židovských obětí holokaustu, kde byl ministr zahraničí společně s šéfem americké diplomacie Antonym Blinkem. "Maase jsem poprosil o rozhovor," řekl.

Šéfa rady ve stejný den přijal český velvyslanec. Po jednání Rose řekl ČTK, že Kafkovi předal dopis pro Hamáčka. "V dopise adresovaném českému ministrovi vnitra jsem jasně vyjádřil naše očekávání," řekl o obsahu. "Naším hlavním požadavkem je nezávislá vyšetřovací komise a také odpovídající opatření proti nepřípustnému chování policistů," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy