Rychle a zběsile 6 už vydělalo za oceánem na "sedmičku"

Kultura Kultura
3. 6. 2013 18:35
Rychle a zběsile 6 má za oceánem stále nejvíc diváků
Rychle a zběsile 6
Rychle a zběsile 6 | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Rychle a zběsile 6 režiséra Justina Lina si po druhý víkend drží přední místo mezi filmy v amerických kinech. I díky zisku  170,37 miliónů dolarů je už teď jasné, že příběh Dominica Toretta (Vin Diesel) se dočká sedmé kapitoly.

Druhou pozici nicméně získala novinka. Podfukáři, heistový příběh režírovaný Louisem Letierrem (Souboj Titánů) vypráví o vykradené bance a tudíž je příznačné, že právě k tomu má našlápnuto s 28,05 milióny na kontě. Názory kritiků jsou však smíšené a spíše negativní. 

Zloději jsou v tomto případě skupinou iluzionistů „Čtyři jezdci" složenou z Daniela Atlase (Jesse Eisenberg), Henley Reeves (Isla Fisher), Jacka Wildera (Dave Franco) a Merritta Osbourna (Woody Harrelson). Záhadný dobrodinec dal před rokem všechny kouzelníky dohromady a nyní, o rok později, vyzývají v Los Angeles dobrovolníky z řad diváků, aby jim pomohli předvést trik s přenosem vlastních peněz.         

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Ještě horší reakce ze strany kritiky se dostalo nejnovějšímu filmu M. Nighta Shyamalana - sci-fi příběhu Po zániku Země. Astronauti Cypher Raige (Will Smith) a jeho syn Kitai (Jaden Smith, Willův skutečný syn) bojují na neobývané domovině lidstva se strachem a nalezli na ní 27 miliónů dolarů.

Star Trek: Do temnoty natočený J.J. Abramsem se s velkou rychlostí propadl ze svého někdejšího prvního místa. K určitému zklamání společnosti Paramount vydělal „pouze" 181,56 miliónů dolarů. 

Království lesních strážců od Chrise Wedge je v tomto žebříčku zároveň třetím snímkem se ne příliš dobrou reakcí kritiků. Na rekonstrukci lesa postiženého silami rozkladu bylo vynaloženo 65,16 miliónů.  

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Řecké úřady začaly přemisťovat stovky migrantů do nového tábora na ostrově Samos. Má kapacitu 3000 lidí

Řecké úřady začaly přemisťovat stovky migrantů do nového uprchlického táboru na ostrově Samos. Informovala o tom agentura AFP. Řecký ministr pro migraci Notis Mitarakis prohlásil, že do tábora bude zpočátku umístěno zhruba 500 lidí z provizorního tábora u vesnice Vathy. Nový tábor, který byl financován z prostředků z Evropské unie, má kapacitu až 3000 lidí.

Tábor má rozlohu 12.000 metrů čtverečních a obklopuje ho vysoký plot s ostnatým drátem. Nachází se na relativně odlehlé části ostrova Samos. U vstupů jsou umístěny detektory a skenery. "Někteří si myslí, že se jedná o vězení, ale já nejsem toho názoru," řekl agentuře AFP jeden z migrantů. Od nového tábora si slibuje zvýšení kvality života, ve starém táboře totiž podle něj panovaly špatné hygienické podmínky.

V novém táboře panuje režim "omezeného pohybu". Migranti mohou pobývat mimo tábor denně od 8 do 20 hodin. Někteří z nich však nemohou tábor opustit vůbec. Jedná se například o osoby, které čekají na vyhoštění. Tento režim kritizují organizace na ochranu práv migrantů.

Starý uprchlický tábor ve vesnici Vathy měl kapacitu zhruba 700 lidí, v minulých letech tam v jeden moment pobývalo ale i desetkrát více lidí. Řecko za to čelilo kritice ze strany mezinárodních organizací. Za finanční pomoci Evropské unie se řecká vláda rozhodla vybudovat na pěti ostrovech, na které směřuje největší počet uprchlíků z tureckých břehů, nová zařízení. Náklady na vybudování nového tábora na ostrově Samos dosáhly 43 milionů eur (přes jednu miliardu korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy