Šesté Rychle a zběsile nechalo Gatsbyho daleko za sebou

Kultura Kultura
28. 5. 2013 8:20
Akční snímek Rychle a zběsile 6 vidělo v českých kinech nejvíc lidí
Rychle a zběsile 6 na prvním místě žebříčku
Rychle a zběsile 6 na prvním místě žebříčku | Foto: Kultura, CinemArt

Praha - Akční podívaná Rychle a zběsile 6 je v Česku nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu. Nenechalo si ho ujít 71 344 diváků, kteří za vstupenky utratili 9 milionů 772 tisíc korun.

S odstupem více než 45 tisíc diváků za sebou film nechal drama Velký Gatsby. To přes víkend zhlédlo 25 935 diváků, za něž film utržil 3 miliony 903 tisíc korun.

Na třetí příčce je Iron man 3 s 13 631 diváky a tržbou ve výši 2 milionů 124 tisíc korun. Během měsíce film zhlédlo přes 231 tisíc diváků.

Do žebříčku se z 21. místa na 9. dostal nový Almodóvarův snímek Rozkoš v oblacích. Přes víkend ho vidělo 3074 diváků, kteří nechali v pokladnách kin necelých 400 tisíc korun.

Sci-fi Nevědomí klesla z páté příčky na desátou. Film o víkendu zhlédlo 1891 diváků. Po šesti týdnech od premiéry jej vidělo přes 80 tisíc návštěvníků kin.

V žebříčku se stále drží komedie Babovřesky. Po víkendu je na 16. pozici s 788 diváky. Po 15 týdnech od premiéry film zhlédlo 610 065 diváků, za něž film utržil celkem přes 82 milionů korun.
 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Znáte česká kina?

 

Právě se děje

před 19 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy