Prague City Fest se rozrůstá o kytarovku White Lies

Kultura Kultura
2. 6. 2012 8:24
Kapela bývá často přirovnávána k legendárním Joy Division
Foto: Steve Gullick

Praha - Prague City Festival zaplňuje poslední místo na soupisce a britské hudební dědictví bude oslavovat nejen s novoromantickou ikonou New Order, ale také s nově potvrzenými White Lies.

Kapela někdy bývá přirovnávána k post-punkové legendě Joy Division, z jejíhož konce vzešli právě další účinkující New Order. Především nízko položený hlas a éterické klávesy k tomuto spojení nabádají. White Lies však odkazu depresivního Ian Curtise dodali britpopový smysl pro hit a umně tak ve své tvorbě spojují staré s novým.

Foto: Michal Rejzek

S touto hudbou prorazili už krátce po svém vzniku v roce 2008 a debut To Lose My Life z následujícího roku si odbyl premiéru rovnou na vrcholu britského žebříčku prodejnosti. Skupina se stala objevem roku dle časopisů Mojo, Q i NME a televizní stanice MTV Europe. Do své talk show si je pak pozval i známý moderátor David Letterman.

Množství festivalových vystoupení a koncertů po boku Coldplay, Muse či Kings Of Leon jim pak zajistilo množství fanoušků po celém světě, kteří se z jejich vystoupení radovali třeba i loni na festivalu Rock for People.

Ačkoliv britští White Lies zaplňují poslední prázdné místo ve festivalovém programu, pořadatel Borek Jiřík nevylučuje jeho rozšíření o jednu další skupinu.

„I když jsme to původně neplánovali a White Lies měli letošní line up uzavřít, jeden z tipů příznivců festivalu nás zaujal do té míry, že se pokoušíme najít pro danou kapelu místo v programu," tvrdí.

Druhý ročník Prague City Festivalu se odehraje na holešovickém Výstavišti ve dnech 29 až 27. června. Během dvou dní se na něm představí například Blink-182, Lostprophets, Simple Plan, Amon Tobin nebo Hadouken. Vstupenky jsou k dispozici v distribuční síti Ticketportal od 1295 korun na oba dny festivalu, v omezeném množství pak i jednodenní od 999 korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy