Prague City Fest se rozrůstá o kytarovku White Lies

Kultura Kultura
2. 6. 2012 8:24
Kapela bývá často přirovnávána k legendárním Joy Division
Foto: Steve Gullick

Praha - Prague City Festival zaplňuje poslední místo na soupisce a britské hudební dědictví bude oslavovat nejen s novoromantickou ikonou New Order, ale také s nově potvrzenými White Lies.

Kapela někdy bývá přirovnávána k post-punkové legendě Joy Division, z jejíhož konce vzešli právě další účinkující New Order. Především nízko položený hlas a éterické klávesy k tomuto spojení nabádají. White Lies však odkazu depresivního Ian Curtise dodali britpopový smysl pro hit a umně tak ve své tvorbě spojují staré s novým.

Foto: Michal Rejzek

S touto hudbou prorazili už krátce po svém vzniku v roce 2008 a debut To Lose My Life z následujícího roku si odbyl premiéru rovnou na vrcholu britského žebříčku prodejnosti. Skupina se stala objevem roku dle časopisů Mojo, Q i NME a televizní stanice MTV Europe. Do své talk show si je pak pozval i známý moderátor David Letterman.

Množství festivalových vystoupení a koncertů po boku Coldplay, Muse či Kings Of Leon jim pak zajistilo množství fanoušků po celém světě, kteří se z jejich vystoupení radovali třeba i loni na festivalu Rock for People.

Ačkoliv britští White Lies zaplňují poslední prázdné místo ve festivalovém programu, pořadatel Borek Jiřík nevylučuje jeho rozšíření o jednu další skupinu.

„I když jsme to původně neplánovali a White Lies měli letošní line up uzavřít, jeden z tipů příznivců festivalu nás zaujal do té míry, že se pokoušíme najít pro danou kapelu místo v programu," tvrdí.

Druhý ročník Prague City Festivalu se odehraje na holešovickém Výstavišti ve dnech 29 až 27. června. Během dvou dní se na něm představí například Blink-182, Lostprophets, Simple Plan, Amon Tobin nebo Hadouken. Vstupenky jsou k dispozici v distribuční síti Ticketportal od 1295 korun na oba dny festivalu, v omezeném množství pak i jednodenní od 999 korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 22 minutami

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: ČTK
Další zprávy