Padesát let od atentátu na JFK připomene film Parkland

Kultura Kultura
4. 11. 2012 20:10
V novém snímku o JFK si zahrají Paul Giamatti a Billy Bob Thornton
Paul Giamatti
Paul Giamatti | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Paul Giamatti, Billy Bob Thornton a Jackie Weaver mají hrát v připravovaném biografickém snímku o Johnu Fitzeraldu Kennedym.

Film Parkland má popisovat atentát na někdejšího prezidenta USA a chaotické události v nemocnici, kde později zemřel. Snímek se jmenuje Parkland po nemocnici v Dallasu, kde jak Kennedy, tak i jeho vrah Lee Harvey Osvald i Jack Ruby, jenž Osvalda zastřelil, strávili své poslední hodiny života. Jack Ruby přitom v Parklandu zemřel o čtyři roky později na plicní embolii.

Filmaři budou natáčet nedaleko Austinu a film bude uveden k padesátému výročí Kennedyho smrti - v listopadu dva tisíce třináct. Scénář vychází z knihy Reclaiming History: The Assasination of President John F. Kennedy z pera vítěze Edgar Award a někdejšího prokurátora Vincenta Bugliosiho.

Tom Hanks a Gary Goetzman jsou producenti projektu, který budou příští týden nabízet na American Film Market v Santa Monice.

Tom Hanks a Gary Goetzman jsou dva výjimeční producenti s velkou chutí, takže jsme rádi, že s nimi spolupracujeme na tak fascinujícím filmu o významné kapitole americké historie," řekli Nigel Sinclair a Guy East z produkční společnosti Exclusive Media.

Zatím nejslavnějším snímkem pojednávajícím o atentátu je JFK od Olivera Stonea, který zpochybnil názor, že vrahem byl Osvald. Prezidentova vražda měla být výsledek spiknutí vládních orgánů.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

Další zprávy