Foto: Mistr filmových obsesí ukázal v Cannes nový hit

Foto: Mistr filmových obsesí ukázal v Cannes nový hit
Robert Pattinson
David Cronenberg a Robert Pattinson v Cannes už soutěžili s filmem Cosmopolis.
Emily Hampshire, Robert Pattinson, Sarah Gadon
Na promítání filmu Cosmopolis, ve kterém hraje její herecký kolega z Twilight ságy Robert Pattinson, zamířila i Kristen Stewart
Foto: Reuters
Kultura Kultura
25. 5. 2012 21:05

Od šokujících midnight movies se David Cronenberg v posledních letech posunul k takřka až psychopaticky detailnímu sledování psychologie postav svých snímků a po Dějinách násilí, Východních příslibech a Nebezpečné metodě přichází s adaptací posledního románu Cosmopolis klasického amerického autora Dona De Lilla. Ten sleduje osmadvacetiletého miliardáře Erica Parkera (Robert Pattison), který zažívá během jednoho dne neobvyklé situace a potkává řadu zvláštních lidi. V době jízdy po Manhattanu ve své luxusní limuzíně přijde o své jmění. Ve vedlejších rolích se objeví Paul Giamatti, Jay Baruchel, Kevin Durand, Juliette Binoche a další.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Indie zakáže dalších 43 čínských mobilních aplikací, kromě TikToku omezuje i Alibabu

Indie v úterý zakázala 43 mobilních aplikací, které z většiny patří čínským softwarovým firmám. Podle indického ministerstva informačních technologií představovaly nebezpečí pro "svrchovanost a celistvost" země. Na černé listině se ocitly také čtyři aplikace čínského internetového prodejce Alibaba, uvedla agentura AP.

Krok přichází měsíc poté, co Indie zakázala desítky aplikací čínských technologických společností, včetně populární aplikace na přehrávání krátkých videí TikTok či videohry PUBG. Indické úřady uvedly, že aplikace slouží ke krádežím a podloudnému přenosu uživatelských dat na servery mimo území Indie. Peking se tehdy vůči zákazu ostře ohradil.

Nejnovější spor mezi oběma zeměmi přichází v době, kdy roste napětí ohledně jejich společné hranice. Čína a Indie spolu mají 3500 kilometrů dlouhou hranici v oblasti Himálaje a vedou vleklý územní spor v místech, kde neexistuje oboustranně uznaná hraniční čára. V polovině června konflikt v hornaté oblasti Ladákhu vyústil ve střet, při kterém zemřelo 20 indických vojáků. Šlo o první smrtelný střet mezi těmito asijskými jadernými mocnostmi za posledních 45 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy