Bluesový Dr. House přidává v Praze druhý koncert

Kultura Kultura
15. 5. 2013 11:34
Hugh Laurie vystoupí 26. a 27. července v Kongresovém centru
Hugh Laurie
Hugh Laurie | Foto: Profimedia.cz

Praha - Hugha Laurieho čeští diváci důvěrně znají coby svérázného doktora Gregoryho House, brilantního diagnostika s poněkud nevybíravými způsoby, hrdinu amerického seriálu Dr. House.

Hugh Laurie slaví ovšem úspěchy nejen v herecké, ale i coby producent, režisér, spisovatel, zpěvák a klavírista.

Jako muzikant se také poprvé představí v Praze, 26. července v Kongresovém centru. A pro velký zájem fanoušků vystoupí na stejném pódiu i o den později s kapelou Copper Bottom Band. Repertoár obou koncertů bude stát na písních z nového alba Didn't It Rain, které vyšlo 13. května.

Hugh Laurie debutoval v dubnu 2011 v dvaapadesáti letech deskou Let Them Talk, která zaznamenala obrovský úspěch. Bluesové standardy v podání Dr. House se dostaly v devíti zemích až na vrchol hitparád, do Top 10.

Druhé album Didn't It Rain nahrál Laurie letos v lednu ve vyhlášených Ocean Way Studios v Los Angeles.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Na této desce se rozhodl oprostit od zvuku neworleanského blues, které znělo z jeho předchozího alba, a vydat se proti proudu do amerického hudebního vnitrozemí.

„Rozhodl jsem se ještě hlouběji ponořit do obrovské americké hudební nabídky a najít to, co mě okouzlilo už jako kluka," vysvětluje Laurie. „A čím víc jsem toho objevil a poslouchal, tím víc jsem byl uhranut těmi songy, ale i lidmi, se kterými jsem měl občas dokonce to štěstí si zahrát."

Na desce se tak sešli W. C. Handy (St Louis. Blues) a Jelly Roll Morton (I Hate A Man Like You), ale také Dr. John (Wild Honey) a Alan Price z The Animals (Changes).

Po vydání alba Hugh Laurie a Copper Bottom Band vyjíždějí na turné, jehož součástí jsou i oba pražské koncerty.

Vstupenky na koncert Dr. House - Hugha Laurieho jsou k dispozici v síti Ticket Art od 590 do 1990 korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 16 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy