Nicole Kidman zapomene, že Colin Firth je její manžel

Kultura Kultura
8. 2. 2013 16:27
Hollywoodské hvězdy v adaptaci thrilleru Before I go to sleep
Nicole Kidman v hlavní roli
Nicole Kidman v hlavní roli | Foto: Reuters

Praha - Nicole Kidman ztvární hlavní roli v chystaném thrilleru Before I Go to Sleep (Předtím než jdu spát). Film režíruje Rowan Joffe, který napsal i scénář. Za sebou má scénář k hororu 28 týdnů poté (2007) nebo dramatu Američan (2010). Informace potvrdil filmový server Variety.

Colin Firth (Králova řeč) si zahraje manžela Nicole Kidman. Duo doplní Mark Strong (Sherlock Holmes) nebo Anne-Marie Duff (Nowhere Boy). Snímek je adaptací stejnojmenného románu S. J. Watsona. Christine (Kidman) trpí ztrátou paměti a každý den po usnutí zapomíná, kdo je. Doktor ji doporučí psát si deník a podle něj časem zjistí, že by neměla věřit ani svému manželu Benovi (Firth).

Bude zajímavé sledovat Firtha v trochu temnější roli, neboť doposud hrál většinou kladné postavy. Natáčet se bude koncem měsíce v Londýně. Kidman jste naposledy mohli vidět v malé roličce v komedii Zkus mě rozesmát (2011) nebo v dramatu Reportér (2012), které vychází 27. února na DVD. Oba herci se letos objeví ve filmu The Railway Man, který je nyní v postprodukci.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com


 

Právě se děje

před 23 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 39 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy