Natalie Portmanová jako první dáma USA? V Jackii

Kultura Kultura
2. 10. 2012 15:20
Bude hrát Natalie Portman někdejší první dámu?
MFF v Benátkách - Natalie Portman
MFF v Benátkách - Natalie Portman | Foto: Reuters

Praha - Natalie Portmanová možná ztvární Jackie Kennedyovou, někdejší první dámu Spojených států amerických, legendární módní ikonu a jednu z neslavnějších žen moderní historie.

Podle magazínu Deadline Natalii Portmanovou oslovili lidé z Fox Searchlight s nabídkou hlavní role v dramatu Jackie. Film má popisovat život Jacqueline Kennedyové těsně po atentátu na jejího manžela Johna Fitzeralda Kennedyho v listopadu 1963.

Zajímavostí je, že na projektu měli původně spolupracovat Darren Aronofsky a jeho ex - snoubenka Rachel Weiszová, ale na jejich místo nakonec nastoupí někdo jiný. Právě Aronofsky přitom režíroval film Black Swan, který vynesl Natalii Portmanové Oscara za hlavní ženskou roli.

„Je to opravdu krásný scénář," řekla Weiszová o scénáři k Jackie. „Popisuje čtyři nebo pět dnů po atentátu, jak se Jackie vyrovnává s tou vraždou a zařizuje pohřeb. Nejedná se o životopisný film. Popisuje jen krátké časové období," uvedla pro MTV.

Pokud Portmanová roli přijme, zařadí se tak po bok Katie Holmesové, Blair Brownové, Jeanne Tripplehornové, Jaclyn Smithové, Jacqueline Bissetové, Jill Henessyové a Sarah Michelle Gellarové. Ty všechny totiž už slavnou Jackie někdy hrály.

 

Právě se děje

Další zprávy