Z Russela Crowea se stane Noe u Darrena Aronofskyho

Kultura Kultura
25. 4. 2012 12:13
Režisér Černé labuti natočí biblický příběh o potopě
Russel Crowe se členy původních Bra Boys, australského surfařského gangu, o jehož počátcích bude Crowe připravovat svůj celovečerní režijní debut
Russel Crowe se členy původních Bra Boys, australského surfařského gangu, o jehož počátcích bude Crowe připravovat svůj celovečerní režijní debut | Foto: www.smh.com.au

Praha - Zatímco Steven Spielberg chystá další filmovou verzi Mojžíšova příběhu, Darren Aronofsky se zaměří na ještě staršího biblického patriarchu - Noema. Nyní je jasné, že hlavní roli v dramatu o potopě ztělesní Russell Crowe, hrdina filmů jako Čistá duše nebo Gladiátor. Film s prostým jménem Noe bude natáčen v New Yorku a na Islandu, počínaje letošním červencem. Podle zákulisních zpráv zvažoval režisér pro legendárního hrdinu Christiana Balea nebo Hugh Jackmana, ale oba měli jiné plány.     

Režisér je dle svých slov volbou nadšen. „Je to jeho nesmírný talent, který mi dovoluje v noci spát. Těším se, až spolu budeme  spojeni každý den," prohlašuje Aronofsky, jehož prvotinou byl v roce 1998 mysteriózní thriller Pí a nejvýrazněji se do moderního povědomí zapsal psychothrillerem Černá labuť s Natalie Portman v hlavní roli. Crowea v nejbližší době čeká hned několik zajímavých postav - kromě Noema se z něj v nejnovější verzi Bídníků příští rok stane inspektor Javert a v superhrdinském filmu A Man of Steel bude mimozemským otcem samotného Supermana.  

„Rád bych poděkoval Paramountu a Regency za zajištění práce mého týmu na vdechnutí nového života do tohoto biblického projektu," blahořečí režisér společnostem, které mu dílo zaštiťují. Ke zpracovávanému příběhu říká: „Doufám, že mohu zprostředkovat okno do Noemovy vášně a vytrvalosti pro stříbrné plátno." Aronofsky se kvůli adaptaci tohoto příběhu již dříve vzdal možnosti režírovat komiksový film The Wolverine.           

Noemova  premiéra je zatím stanovena na březen 2014.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny, považuje je za nesmyslné

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny v obchodech. Zamítavý postoj ve čtvrtek potvrdili senátoři z klubu ODS i STAN. Kvóty označili za nesmyslné. Podle ODS by kvóty vedly k výraznému zdražení potravin a nahrávají do karet jen velkým potravinovým výrobcům. Kluby ODS a STAN jsou nejsilnějšími frakcemi v horní komoře, v níž má většinu opozice, která proti kvótám hlasovala už ve Sněmovně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy