reklama
 
 

Z Russela Crowea se stane Noe u Darrena Aronofskyho

25. 4. 2012 12:13
Režisér Černé labuti natočí biblický příběh o potopě

Praha - Zatímco Steven Spielberg chystá další filmovou verzi Mojžíšova příběhu, Darren Aronofsky se zaměří na ještě staršího biblického patriarchu - Noema. Nyní je jasné, že hlavní roli v dramatu o potopě ztělesní Russell Crowe, hrdina filmů jako Čistá duše nebo Gladiátor. Film s prostým jménem Noe bude natáčen v New Yorku a na Islandu, počínaje letošním červencem. Podle zákulisních zpráv zvažoval režisér pro legendárního hrdinu Christiana Balea nebo Hugh Jackmana, ale oba měli jiné plány.     

Režisér je dle svých slov volbou nadšen. „Je to jeho nesmírný talent, který mi dovoluje v noci spát. Těším se, až spolu budeme  spojeni každý den," prohlašuje Aronofsky, jehož prvotinou byl v roce 1998 mysteriózní thriller Pí a nejvýrazněji se do moderního povědomí zapsal psychothrillerem Černá labuť s Natalie Portman v hlavní roli. Crowea v nejbližší době čeká hned několik zajímavých postav - kromě Noema se z něj v nejnovější verzi Bídníků příští rok stane inspektor Javert a v superhrdinském filmu A Man of Steel bude mimozemským otcem samotného Supermana.  

„Rád bych poděkoval Paramountu a Regency za zajištění práce mého týmu na vdechnutí nového života do tohoto biblického projektu," blahořečí režisér společnostem, které mu dílo zaštiťují. Ke zpracovávanému příběhu říká: „Doufám, že mohu zprostředkovat okno do Noemovy vášně a vytrvalosti pro stříbrné plátno." Aronofsky se kvůli adaptaci tohoto příběhu již dříve vzdal možnosti režírovat komiksový film The Wolverine.           

Noemova  premiéra je zatím stanovena na březen 2014.

autor: Kultura | 25. 4. 2012 12:13

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama