Černá labuť i žena nejvíc pobouřily diváky v Británii

Kultura Kultura
12. 7. 2012 17:24
Britská ratingová organizace BBFC odhalila, které filmy loni pobouřily publikum
Foto: Fox

Hollywood - Psychologické drama o mladé baleríně sice přineslo Natalii Portman Oscara a další čtyři nominace na zlatou sošku, přesto ale film u veřejnosti vzbudil pobouření. Právě Černá labuť si totiž loni od diváků vysloužila nejvíce stížností, alespoň podle analýzy zveřejněné British Boards od Film Classification (BBFC). Vlnu nesouhlasu vzbudila zejména věková hranice přístupnosti snímku.

Pravidelná výroční zpráva BBFC za rok 2011 odhalila celkem čtyři desítky stížností na věkové omezení Černé labuti, které je ve Velké Británii stanoveno na 15 let. Jedním z problémů byl fakt, že "někteří diváci očekávali, že uvidí film o baletu". Místo tanečního umění jim však tvůrci naservírovali "příběh mentálního rozpadu mladé ženy". Pozornosti nespokojených diváků neušly ani sexuální scény, v díle režisére Darrena Aronofskiho se totiž vyskytuje milostný akt dvou žen.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

"Velký počet stížností na Černou labuť ukazuje rozpor mezi očekáváním publika a skutečným obsahem filmu," komentuje problém zpráva BBFC. S pouhými čtyřiceti nespokojenými na tom ale Černá labuť stále není tak špatně, jak by se mohlo zdát. Hollywood má jiné favority, kteří v vzbuzovali negativní emoce pro změnu letos. Například snímek Žena v černém si stížností vysloužil celkem 120, a to zejména kvůli nízkému věkovému omezení. Na horor s Danielem Radcliffem v hlavní roli se mohly přijít podívat již dvanáctileté děti s doprovodem.

O něco méně stížností si za loňský rok vysloužily snímky jako Hanna o náctileté surové vražedkyni nebo první část filmu Twilight: Rozbřesk, kde manželství hlavních hrdinů stvrdí svatební noc.

 

Právě se děje

Další zprávy