Maguire nebude hrát v Pí a jeho život. Je příliš známý

Kultura Kultura
9. 9. 2012 10:32
Hollywoodský herec je pro snímek Anga Lee příliš slavný
Londýnská premiéra filmu Spider-man 3: Tobey Maguire
Londýnská premiéra filmu Spider-man 3: Tobey Maguire | Foto: Reuters

Praha - Velkou změnu učinil režisér Ang Lee během natáčení svého nového filmu Pí a jeho život. Lee se rozhodl vyškrtnout z obsazení hollywoodského herce Tobeyho Maguira.  Maguire měl původně hrát vedlejší roli spisovatele, jenž hovoří s hlavním hrdinou, indickým chlapcem, který se zachránil po katastrofické námořní nehodě.

„V souladu s ostatními hlasy z filmového štábu jsem se rozhodl pro mezinárodní obsazení. Tobeyho však velmi obdivuji a těším se, že s ním budu spolupracovat v budoucnu," řekl Lee. Důvodem bylo především to, že obsazení známého herce do vedlejší role, by působilo zvláštně. Ostatní postavy totiž ztvárňují méně známí herci. Sám Maguire v režisérově rozhodnutí nevidí zlý úmysl. „Plně podporuji Angovo rozhodnutí přeobsadit mou roli v Pí a jeho život," řekl Maguire The Hollywood Reporter.

Maguire je nejznámější díky ztvárnění Petera Parkera - Spidermana, pavoučího muže si zahrál celkem třikrát. Původně se však proslavil jako představitel sirotka Homera v adaptaci románu Johna Irvinga Pravidla moštárny, jeho filmografie čítá také komedie Strach a hnus v Las Vegas a Tropická bouře nebo drama Bratři.

Také Ang Lee má za sebou řadu snímků - natočil například dramata Ledová bouře, Zkrocená hora či epický příběh Tygr a drak, na kontě má i adaptaci komiksu Hulk nebo Rozum a cit podle klasického příběhu z pera Jane Austenové. Také Pí a jeho život má původ v knižní předloze kanadského spisovatele Yanna Martela.

Do kin bude Pí a jeho život uveden v prosinci letošního roku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Těšíte se na filmové novinky?

 

Právě se děje

Další zprávy