DiCaprio, Hardy a Maguire filmem bojují za práva zvířat

Kultura Kultura
29. 8. 2012 22:28
Trio herců bude produkovat drama o nelegálním obchodu se zvířaty
Zleva: Hardy, DiCaprio, Maguire
Zleva: Hardy, DiCaprio, Maguire | Foto: Getty Images

Praha - Hollywoodští herci Leonardo DiCaprio (Prokletý ostrov, Počátek), Tobey Maguire (Bratři, Pí a jeho život) a Tom Hardy (Warrior, Země bez zákona) budou společně produkovat drama o nelegálním obchodováním se zvířaty pod studiem Warner Bros. Podle serveru The Hollywood Reporter se bude film soustředit na všechno od chycení zvířat v afrických savanách až po výsledné "produkty", které končí v pařížských módních domech.

Američtí herci DiCaprio a Maguire jsou přáteli a sdílí názor ohledně práv zvířat. Společně se objeví v dramatu Velký Gatsby režisér Baze Luhrmanna, jehož premiéra byla posunuta na léto 2013. S Hardym se DiCaprio seznámil při natáčení Inception Christophera Nolana. Představitel Banea z filmu Temný rytíř povstal přišel s nápadem na film poté, co slyšel historky od přátel, jež byli členy speciálních jednotek, ale stali se bojovníky proti pytlačení se zvířaty v Jihoafrické republuce a v dalších zemích.

Aktuálně se hledá scenárista. Trio bude film nejen produkovat, ale možná se v něm objeví i jako herci. Není však pochyb, že tato tři hvězdná jména mají o zájem médií i diváků postaráno. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy