Páté Piráty z Karibiku píše autor třetích Mužů v černém

Kultura Kultura
15. 1. 2013 7:55
Další dobrodružství Jacka Sparrowa vznikne v roce 2014
Foto: Falcon

Praha - Disney zatím nespěchá s ukončením pirátské filmové série. Její čtvrtý díl - Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna - sice propadl u kritiků, ale vydělal víc než miliardu dolarů.

Scénář k pátému dobrodružství Jacka Sparrowa a spol. s prozatím neupřesněným názvem a zápletkou píše Heft Nathanson, jenž v minulosti pracoval na titulech jako Nebezpečná rychlost 2: Zásah, Chyť mě, když to dokážeš, Indiana Jones a Království křišťálové lebky, Mistrovský plán nebo Muži v černém 3.  

Natáčení zatím bude muset počkat kvůli vytíženému představiteli kapitána Jacka Sparrowa. Johnnyho Deppa dlouhodobě zaměstnávala práce na natáčení filmu The Lone Ranger, který má premiéru v červenci, upsal se již také režisérskému debutu Wallyho Pfistera Transcedence a s Wesem Andersonem má spolupracovat na The Grand Budapest Hotel.


 

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy