Film o Jobsovi míří na Sundance, do kin půjde v dubnu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
6. 1. 2013 13:56
Steva Jobse, zakladatele Apple, hraje Ashton Kutcher
Ashton Kutcher jako Steve Jobs
Ashton Kutcher jako Steve Jobs | Foto: Aktuálně.cz

San Francisco - První z životopisných filmů o Stevu Jobsovi, spoluzakladateli počítačové firmy Apple, půjde do amerických kin v dubnu. Už koncem ledna se ale snímek, který pojednává o 30 letech života bývalého šéfa Applu, představí na americkém festivalu nezávislých filmů Sundance.

Hlavní roli Jobse, který se ze "svéhlavého hippieho" proměnil v technologického vizionáře, ztvárnil herec Ashton Kutcher, známý například ze seriálu Dva a půl chlapa. Scénář napsal Matt Whiteley a režie filmu pod prostým názvem Jobs se ujal Michael Stern.

Film o Jobsovi, který zemřel v říjnu 2011 na rakovinu, natáčí také studio Sony Pictures Entertainment. Snímek vychází ze známé biografie Waltera Isaacsona.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com
 

 

Právě se děje

před 29 minutami

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny, považuje je za nesmyslné

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny v obchodech. Zamítavý postoj ve čtvrtek potvrdili senátoři z klubu ODS i STAN. Kvóty označili za nesmyslné. Podle ODS by kvóty vedly k výraznému zdražení potravin a nahrávají do karet jen velkým potravinovým výrobcům. Kluby ODS a STAN jsou nejsilnějšími frakcemi v horní komoře, v níž má většinu opozice, která proti kvótám hlasovala už ve Sněmovně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy