Jobs ožije ve filmu hned dvakrát

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 4. 2012 12:35
V nezávislé produkci si Jobse zahraje Ashton Kutcher
Představení nového MacBook Air účastníkům Macworld Convention a Expa v San Franciscu, v lednu 2008.
Představení nového MacBook Air účastníkům Macworld Convention a Expa v San Franciscu, v lednu 2008. | Foto: Reuters

Los Angeles - Ashton Kutcher si zahraje Steva Jobse, zakladatele firmy Apple v chystaném nezávislém životopisném filmu. Snímek pojmenovaný Jobs by měl ukázat proměnu loni zesnulého šéfa Applu ze "svéhlavého hippíka" v technologického vizionáře.

Natáčení filmu v režii Joshuy Michaela Sterna začne v květnu. Podle časopisu Variety Kutchera do té doby váže práce na seriálu Dva a půl chlapa, v němž od této sezony hraje jednu z hlavních rolí. Režisér Stern má za sebou pouze dvě průměrná dramata - Tam, kde jsem nikdy nebyl (205) a Správná voba (2008). Výběr se tedy jeví jako odvážný krok. 

Variety konstatuje, že Kutcherovi by role technologického vizionáře měla vyhovovat. Herec sám si moderní technologie oblíbil a do řady vývojových firem investoval. V roce 2009 se také stal prvním uživatelem na Twitteru, jehož tweety odebíralo více než milion followerů.

Film o Jobsovi chystá také studio Sony Pictures. Jeho snímek by měl vycházet z životopisu od Waltera Isaacsona, který vyšel loni krátce po Jobsově smrti. Studio zatím neupřesnilo, kdo bude hrát hlavní roli.

Steve Jobs podlehl dlouhému boji s rakovinou slinivky a loni v říjnu zemřel ve středu ve věku 56 let. Úmrtí oznámila firma Apple, v jejímž čele až do srpna stál. Jobs stál za všemi jejími produkty, které se v posledním desetiletí staly celosvětovými hity: přehrávačem iPod, mobilním telefonem iPhone i tabletem iPad. Byl víc než jen dlouholetým nejvyšším šéfem Applu, byl považován za srdce, duši a mozek firmy, hlavního inovátora, člověka s až nadpřirozeným smyslem pro potřeby zákazníka a uživatele technologických novinek.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

U Kralup nad Vltavou vykolejil nákladní vlak, trať bude stát až do večera

U Kralup nad Vltavou vykolejil brzy ráno nákladní vlak. Mimo trať skončily tři vozy. Při nehodě se nikdo nezranil, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati je zastavený. Omezení se dotkne desítek spojů, včetně mezinárodních, uvedly na svém webu České dráhy (ČD).

ČD momentálně předpokládají, že omezení provozu potrvá zhruba do 18:00, čas je ale pouze orientační. Termín bude průběžně aktualizován, uvedl dopravce. V úseku je náhradní autobusová doprava.

V úseku Praha-Holešovice - Kralupy nad Vltavou funguje náhradní autobusová doprava, ovšem v omezeném počtu autobusů. Cestující mohou také využít linku Pražské integrované dopravy číslo 370.

Zdroj: ČTK
Další zprávy