Jobs ožije ve filmu hned dvakrát

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 4. 2012 12:35
V nezávislé produkci si Jobse zahraje Ashton Kutcher
Představení nového MacBook Air účastníkům Macworld Convention a Expa v San Franciscu, v lednu 2008.
Představení nového MacBook Air účastníkům Macworld Convention a Expa v San Franciscu, v lednu 2008. | Foto: Reuters

Los Angeles - Ashton Kutcher si zahraje Steva Jobse, zakladatele firmy Apple v chystaném nezávislém životopisném filmu. Snímek pojmenovaný Jobs by měl ukázat proměnu loni zesnulého šéfa Applu ze "svéhlavého hippíka" v technologického vizionáře.

Natáčení filmu v režii Joshuy Michaela Sterna začne v květnu. Podle časopisu Variety Kutchera do té doby váže práce na seriálu Dva a půl chlapa, v němž od této sezony hraje jednu z hlavních rolí. Režisér Stern má za sebou pouze dvě průměrná dramata - Tam, kde jsem nikdy nebyl (205) a Správná voba (2008). Výběr se tedy jeví jako odvážný krok. 

Variety konstatuje, že Kutcherovi by role technologického vizionáře měla vyhovovat. Herec sám si moderní technologie oblíbil a do řady vývojových firem investoval. V roce 2009 se také stal prvním uživatelem na Twitteru, jehož tweety odebíralo více než milion followerů.

Film o Jobsovi chystá také studio Sony Pictures. Jeho snímek by měl vycházet z životopisu od Waltera Isaacsona, který vyšel loni krátce po Jobsově smrti. Studio zatím neupřesnilo, kdo bude hrát hlavní roli.

Steve Jobs podlehl dlouhému boji s rakovinou slinivky a loni v říjnu zemřel ve středu ve věku 56 let. Úmrtí oznámila firma Apple, v jejímž čele až do srpna stál. Jobs stál za všemi jejími produkty, které se v posledním desetiletí staly celosvětovými hity: přehrávačem iPod, mobilním telefonem iPhone i tabletem iPad. Byl víc než jen dlouholetým nejvyšším šéfem Applu, byl považován za srdce, duši a mozek firmy, hlavního inovátora, člověka s až nadpřirozeným smyslem pro potřeby zákazníka a uživatele technologických novinek.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy