reklama
 
 

Spielberg odkládá Robokalypsu, chce prý ušetřit

14. 1. 2013 17:29
Sci-fi příběh se možná bude muset obejít bez Chrise Hemswortha a Anny Hathaway

Praha - Právě v těchto dnech vychází v Česku si-fi kniha Daniela H. Wilsona Robokalypsa (Robopocalypse), již na filmové plátno chtěl převést Steven Spielberg. Právě tyto plány ale nyní oscarový režisér odkládá, protože chce nejdříve přepracovat scénář, aby jej šlo realizovat se skromnějším rozpočtem.

„Zjistili jsme, že film by stál příliš peněz a našel jsem způsob, jak vyprávět příběh ekonomicky šetrněji a také osobněji," sdělil režisér serveru EW. „Našel jsem k Robokalypse osobní cestu, tak jsem prostě všem řekl, ať si najdou jinou práci. Začínám pracovat na novém scénáři a brzy postavíme film opět na nohy."

Knižní předloha vypráví o vzpouře umělé inteligence nazvané Archos, která dospěje k závěru, nejlepší cestou jak zachránit Zemi, je vyhubit lidstvo. Jedinou nadějí našeho druhu zůstane odboj vedený z indiánské rezervace.

Původní plány počítaly s premiérou filmu na 25. dubna 2014 a Chrisem Hemsworthem a Anne Hathaway v hlavních rolích. Zda-li se herci po vynucené pauze k projektu vrátí, zatím není jasné.

Sám Spielberg  kromě Robokalypsy chystá biblické drama Gods and Kings, „drsné" líčení exodu Židů z Egypta.

autor: Kultura | 14. 1. 2013 17:29

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama