Bob Hoskins končí s hraním, trpí Parkinsovou nemocí

Kultura ČTK Kultura, ČTK
9. 8. 2012 17:19
Britský herec Bob Hoskins končí kariéru kvůli nemoci
Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Známý britský herec Bob Hoskins končí s hereckou kariérou, protože trpí Parkinsonovou nemocí. Oznámil to jeho agent a řekl: "Bob se těší na čas, který stráví s rodinou. Děkuje všem lidem, se kterými v průběhu let pracoval a také všem fanouškům, jež ho během nádherné kariéry podporovali." Lékaři u Hoskinse zjistili chorobu loni na podzim.

69letý herec na sebe poprvé výrazně upozornil rolí gangstera v dramatu Dlouhý velký pátek (1980) režiséra Johna Mackenzieho. Za hlavní roli v thrilleru Mona Lisa (1986) Neila Jordana získal na festivalu v Cannes cenu za nejlepší herecký výkon, dále také Zlatý glóbus, cenu BAFTA a nominaci na Oscara. Známý je hlavně z filmu Falešná hra s králíkem Rogerem (1988), jejž režíroval Robert Zemeckis. Naposledy jsme herce mohli vidět jako jednoho z trpaslíků ve fantasy Ruperta Sanderse Sněhurka a lovec (2012).

Stejnou degenerativní nervovou chorobu trpí například boxer Muhammad Ali a americký herec Michael Fox.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 9 minutami

Koronavirus urychlil odchod amerických vojáků z Afghánistánu

Pandemie nemoci covid-19 uspíšila stahování amerických vojáků z Afghánistánu. Na základě dohody s afghánským radikálním hnutím Tálibán se Spojené státy zavázaly snížit do poloviny července počet svých vojáků v této asijské zemi na 8600, tohoto stavu ale USA již takřka dosáhly a splní ho počátkem června. Ve středu to s odvoláním na představitele NATO a USA napsala agentura Reuters.

"Z důvodů covidu-19 postupujeme s plánovaným stahování rychleji, než se předpokládalo," citovala Reuters jednoho z nejmenovaných činitelů. Další pak dodal, že USA upřednostňují odchod personálu, který není považován za nezbytný, a také těch vojenských příslušníků, kteří jsou vnímáni jako virem ohrožená skupina.

Zdroj: ČTK
Další zprávy