Koala si odskočila na bar. Svěsila hlavu dolů a usnula

Zahraničí Zahraničí
20. 11. 2010 18:16
Nečekanou návštěvu zažili v Marlin baru v Queenslandu
Dospělá koala si pochutnává na eucaplyptu
Dospělá koala si pochutnává na eucaplyptu | Foto: Reuters

Queensland - Nečekanou návštěvou překvapil v sobotu večer návštěvníky baru Marlin v Queenslandu samec koaly.

Ten se šel do podniku, který leží na Magnetickém ostrově v oblasti Tropického Queenslandu, schovat před průtrží mračen.

Koala se po chvilce rozpačitého prozkoumávání rozhodla vylézt na podpěrnou tyč, kde se pohodlně usadila a čekala.

"Požádal jsem ho o průkaz totožnosti a on žádný neměl. To ho trochu znepokojilo a tak vylezl na tyč," žertoval barman Kevin Martin. Sameček se po chvíli zavěsil hlavou dolů, spustil ruce a usnul.

Martin se i přes milé zpestření večera rozhodl zavolat místní zvířecí policii, která spáče odchytila a později vypustila na klidném místě ostrova, kde zvířeti nehrozí přímé nebezpečí střetu s lidmi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy