Kněz pokřtil dítě colou místo svěcené vody

Report
1. 4. 2009 16:00
Stord - Zamrzla mi svěcená voda. Jak já to dítě jen pokřtím? Hm, někdo tu nechal citrónovou colu...

Takové myšlenky nejspíš proběhly hlavou norskému knězi Paalu Daleovi.

Ve stavu nouze se rozhodl zapeklitý problém s kropenkou, ve které mu kvůli extrémně chladnému počasí zamrzla svěcená voda, vyřešit hodně neobvyklým způsobem.

V městečku Stord nacházejícím se zhruba 150 kilometrů západně od norské metropole Oslo vládlo v ten den opravdu hodně studené počasí, nebylo se čemu divit.

Jediná opravdu tekutá tekutina, která v tu chvíli byla nablízku, byla cola s citrónovou příchutí. A tak ji kněz použil.

Vůně citrónu

Kněz Dale ji podle svých slov vybral i kvůli její specifické vůni.

"Právě vůně citrónu učinila tento zážitek neobvyklým," popsal netradiční náhražku duchovní.

Rodina křtěného dítěte se o svérázném řešení severského kněze dozvěděla až po obřadu.

"Skoro nic na to neřekli, ale myslím, že jim citrón příjemně voněl," řekl Dale místnímu listu Vaart Land.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Midtjylland se na duel se Slavií naladil výhrou 1:0 nad Randers

Fotbalisté Midtjyllandu se na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů proti Slavii naladili výhrou. Ve 3. kole dánské ligy porazili 1:0 Randers. Obhájce titulu naplno bodoval ve druhém ze tří kol nového ročníku, přičemž podruhé za sebou vyhrál stejným výsledkem. Dnes o triumfu domácích rozhodl v 6. minutě Božidar Kraev.

Dánský celek, který si v úterý z Edenu odvezl bezbrankovou remízu, usiluje o první postup do základní skupiny Ligy mistrů. Naopak Slavia touží po druhém účasti v hlavní fázi po sobě a celkově třetí v historii.

Trenér Midtjyllandu Brian Priske nasadil dnes sestavu: Hansen - Dyhr, Sviatchenko, James, Andersson (61. Cools) - Anderson, Onyeka (61. Madsen), Kraev - Sisto (82. Isaksen), Júnior Brumado (74. Vibe), Mabil (82. Evander).

před 2 hodinami

Superhrubá mzda má zmizet jen na dva roky

Vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy jen na 24 měsíců, řekl České televizi premiér Andrej Babiš. Pouze dvouletou platnost tohoto opatření prosazoval prezident Zeman. Podle odborníků ale takový krok znepřehlední daňový systém. Vláda se ke zrušení superhrubé mzdy zavázala v programovém prohlášení a mělo by k němu mělo dojít od příštího roku. Hrubá mzda by se měla danit 15 procenty do zhruba 139 tisíc korun, nad tuto částku by to bylo 23 procent. 

Další zprávy