Jak se rozejít v době sociálních sítí? Nelajkujte si fotky a změňte si heslo

ČTK ČTK
27. 11. 2018 8:49
Partnerské rozchody nejsou nikdy snadné. Internet a moderní komunikační nástroje vnáší do konců vztahů řadu nových problémů. Kdy je například dobré změnit si status na Facebooku a kdy je vhodné si "ex" vymazat ze sociálních sítí? Zpravodajský server The Guardian připravil odpovědi na některé z těchto otázek.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock.com

Jste singl. Měli byste se vyhýbat sociálním sítím?

Pokud mezi vámi zůstala nějaká nevraživost nebo neuzavřené otázky, pak sledování profilu svého či své "ex" je jistou formou psychického sebetrýznění. Pokud nebyl rozchod vaší volbou, tedy pokud se s vámi rozešel partner či partnerka, pak je dobré si dopřát pauzu od sociálních médií, radí Peter Saddington, poradce britské skupiny Relate. "Mohlo by vás velmi rozrušovat, že ostatní jsou šťastní, anebo že váš partner jde dál," řekl.

"Ale pokud se cítíte dost silní připojit se online, pak na Facebooku můžete odkliknout ex ze sledovaných - a vytvořit si tak jistý odstup, aniž byste ho museli vyškrtnout z přátel. Zůstanete přátelé, ale neuvidíte žádné jeho či její informace," vysvětlila psycholožka Emma Kennyová.

Pokud ovšem vztah provázelo zneužívání či týrání v jakémkoli ohledu, pak je rada Kennyové nekompromisní: "Naprosto zablokovat", aby vás bývalý partner či partnerka nemohli kontaktovat nebo sledovat vaše profily na sociálních sítích.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy