Home office v Itálii. Přijeďte a půlku měsíčního nájmu zaplatíme za vás, lákají města

Home office v Itálii. Přijeďte a půlku měsíčního nájmu zaplatíme za vás, lákají města
Historické město Rieti ležící 90 kilometrů severovýchodně od Říma se pokouší přilákat nové obyvatele, kteří by odtud mohli pracovat na dálku. Informovala o tom CNN.
Nachází se na solné stezce Via Salaria a podle deset let starých údajů zde žilo necelých 48 tisíc lidí. Část z nich ovšem odešla do větších měst, a tak místní radní hledali způsob, jak Rieti znovu oživit.
"Mladí Italové se čím dál víc hrnou za prací do Říma. Proto jsme se rozhodli oslovit lidi, kteří svou profesi mohou vykonávat na dálku. Chceme, aby z Rieti udělali svůj home office a zase to tu trochu nastartovali," vysvětlil starosta Daniele Sinibaldi.
Pokud se novým nájemníkům ve městě zalíbí, mohou si výhodnou smlouvu po zkušebním období prodloužit a zůstat tu i déle. Měsíční nájem ve městě se podle starosty pohybuje mezi 250 a 500 eury, což v přepočtu dělá 6 400 až 12 800 korun.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín
18. 5. 2021 6:00
Práce z domova se během pandemie pro mnoho zaměstnanců stala standardem. Dvě italská města se rozhodla trendu využít a přilákat nové obyvatele, aby čelila odcházení mladých lidí do metropolí. Zájemcům, kteří se do lazijského Rieti nebo toskánského Santa Fiora nastěhují, místní radní proplatí polovinu měsíčního nájmu. Stačí, když odsud několik měsíců budou pracovat na dálku. Informovala o tom CNN.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy