České cestovatele láká extrém. Svět objevují stopem, ve starých autech i na lodi z PET lahví

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 24. 12. 2015 19:11
Čeští cestovatelé přitvrdili. Vyhledávají extrémnější, dobrodružnější a nebezpečnější zážitky. Jezdí stopem kolem světa, svěří svůj osud do "rukou" starého "brouka" či Škody 120L, chodí pěšky v ponožkách po Asii, putují bez map, informací i peněz.
Foto: Dominik Ilichman, Adam Hofman, Michal Najman

Dovolená není válení u moře. Smysl cestování jsem objevil až u Velké čínské zdi, říká český dobrodruh

Dvaadvacetiletý Dominik Ilichman se svými přáteli zažil cestu, o které mnozí pouze sní. Putoval přes Transsibiřskou magistrálu až k branám Zakázaného města.

"Když stojíte na náměstí Nebeského klidu, vnímáte to, co se tam v roce 1989 stalo. Stále je to cítit ve vzduchu. Včetně toho, že na každém sloupu je dvacet kamer. Ten režim se bojí," vypráví Dominik. Jejich cesta však v Číně neskončila. Jeli dál vstříc vietnamským a kambodžským deštným pralesům, pouze v ponožkách.

Letadlem, autobusem, kamionem či na motorce urazili 19 830 tisíc kilometrů, celá cesta po Asii je vyšla asi na 55 tisíc.

Rozhovor s Dominik Ilichmanem si přečtěte zde

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy