Foto: V Hruškách zasažených tornádem rozdávali vánoční stromky a cukroví

Foto: V Hruškách zasažených tornádem rozdávali vánoční stromky a cukroví
Žena odchází s vánočními ozdobami, které si vybrala.
Připravené tašky s mikulášskou nadílkou.
Maminka předává holčičce plyšáka, kterého dostala v mikulášské nadílce.
Děvčátko sleduje se zájmem vystoupení divadla Koráb.
Foto: Lucie Mojžíšová
Lucie Mojžíšová, Foto
23. 12. 2021 17:05
V Hruškách, které se stále vzpamatovávají z důsledků tornáda, rozdávali dobrovolníci počátkem prosince vánoční stromečky, ozdoby i cukroví. Ve své fotoreportáži to zachytila fotografka Lucie Mojžíšová.

Obyvatelé z oblasti zasažené v létě tornádem stále bydlí v provizorních podmínkách. Své domy i po půl roce od neštěstí stále opravují a některé se ještě nezačaly ani stavět. Dobrovolníci, kteří se původně neznali, ale potkali se při pomoci v poničené oblasti, pro ně 9. prosince připravili předvánoční akci. Místní se tam mohli nadechnout vánoční atmosféry a odnést si odtud stromeček, cukroví i ozdoby zadarmo. Účelem nebylo však jen podarovat, ale hlavně místní lidi psychicky povzbudit, že ve své situaci nejsou sami.

O hlavní organizaci akce se zasloužila Barbora Zdráhalová z Kroměříže, která jezdí do oblasti pomáhat už od léta. Vánoční ozdoby darovali lidé z celé republiky, především však z Jihomoravského kraje, kde byly vyhlášeny lokální sbírky.

"Místní dostávali dvě krabičky cukroví, krabici perníčků, k tomu krabičku vánočních ozdob, a navíc si vybírali dárečky od lidí, kteří by běžně prodávali na vánočních trzích. Já jsem od nich to zboží odkoupila a tady jsme ho darovali." promluvila o akci její iniciátorka Barbora Zdráhalová.

 

Právě se děje

Další zprávy