Foto: V Hruškách zasažených tornádem rozdávali vánoční stromky a cukroví

Foto: V Hruškách zasažených tornádem rozdávali vánoční stromky a cukroví
Žena odchází s vánočními ozdobami, které si vybrala.
Připravené tašky s mikulášskou nadílkou.
Maminka předává holčičce plyšáka, kterého dostala v mikulášské nadílce.
Děvčátko sleduje se zájmem vystoupení divadla Koráb.
Foto: Lucie Mojžíšová
Lucie Mojžíšová, Foto
23. 12. 2021 17:05
V Hruškách, které se stále vzpamatovávají z důsledků tornáda, rozdávali dobrovolníci počátkem prosince vánoční stromečky, ozdoby i cukroví. Ve své fotoreportáži to zachytila fotografka Lucie Mojžíšová.

Obyvatelé z oblasti zasažené v létě tornádem stále bydlí v provizorních podmínkách. Své domy i po půl roce od neštěstí stále opravují a některé se ještě nezačaly ani stavět. Dobrovolníci, kteří se původně neznali, ale potkali se při pomoci v poničené oblasti, pro ně 9. prosince připravili předvánoční akci. Místní se tam mohli nadechnout vánoční atmosféry a odnést si odtud stromeček, cukroví i ozdoby zadarmo. Účelem nebylo však jen podarovat, ale hlavně místní lidi psychicky povzbudit, že ve své situaci nejsou sami.

O hlavní organizaci akce se zasloužila Barbora Zdráhalová z Kroměříže, která jezdí do oblasti pomáhat už od léta. Vánoční ozdoby darovali lidé z celé republiky, především však z Jihomoravského kraje, kde byly vyhlášeny lokální sbírky.

"Místní dostávali dvě krabičky cukroví, krabici perníčků, k tomu krabičku vánočních ozdob, a navíc si vybírali dárečky od lidí, kteří by běžně prodávali na vánočních trzích. Já jsem od nich to zboží odkoupila a tady jsme ho darovali." promluvila o akci její iniciátorka Barbora Zdráhalová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR provedla další raketový test, letos už počtvrté

Severní Korea odpálila z letiště v hlavním městě Pchjongjangu směrem k Japonskému moři dvě střely, které by mohly být balistické, oznámila jihokorejská armáda. Také podle japonské pobřežní stráže mohlo jít o balistické rakety. KLDR provedla od začátku letošního roku již několik raketových testů, čímž si vysloužila kritiku mezinárodního společenství, uvedla agentura Reuters.

Dnešní zkouška zřejmě zahrnovala dvě balistické střely krátkého doletu, odpálené východně od letiště v Pchjongjangu, uvedl v prohlášení jihokorejský Společný sbor náčelníků štábů.

Japonský ministr obrany Nobuo Kiši sdělil, že střely urazily vzdálenost asi 300 kilometrů a dopadly do moře poblíž severokorejského východního pobřeží. Kiši připomněl, že vývoj balistických střel KLDR zakazují rezoluce Rady bezpečnosti OSN a že severokorejské zkoušky představují vážný problém pro celé mezinárodní společenství i samotné Japonsko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy