Svět není jenom krásný. Fotografové nominovaní na ocenění za fotoseriály v soutěži Czech Press Photo

Nahoře: Snímek ze seriálu Boj o Syrtu volného fotografa Stanislava Krupaře.
AKTUALITA: Petr Shelomovskiy (volný fotograf). Red Istanbul: Tisíce podporovatelů turecké vlády zaplavily ulice Istanbulu. Místní textilní průmysl nezaznamenal nikdy předtím tak velkou poptávku po vlajkách Turecka, jejíž dominantní barvou je právě červená.
AKTUALITA: Filip Singer (EPA). Ostrov naděje – Lesbos 2015: Afghánký uprchlík se brodí u břehu ostrova poté, co vypadl z přeplněného gumového člunu blízko vesnice Skala Sikaminias.
AKTUALITA: Stanislav Vrba  (volný fotograf). Bezmoc: Každý den řada lidí zažívá nejdelší minuty v životě při čekání na modrá světla.
KAŽDODENNÍ ŽIVOT: Jan Cága (volný fotograf). Bratři: Jsme bratři. Společně rosteme, spojeni jsme osudem, jeden druhému nejlepším přítelem.
Foto: Czech Press Photo
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
18. 10. 2016 15:00
Pozor, tato galerie obsahuje i poměrně drastické záběry. Porota fotožurnalistické soutěže Czech Press Photo oznámila nominované fotoseriály, které by mohly zvítězit v letošním ročníku. V devíti kategoriích bylo na první cenu navrženo celkem 25 fotografů (Jan Sakař a Radek Kalhous získali po dvou nominacích). Podívejte se na ukázky.

Kromě fotoseriálů vyhlásila porota i nominace za samostatné fotografie. Informovali jsme o nich v článku Který z těchto snímků vyhraje Czech Press Photo?

Kdo z nominovaných získá ocenění, bude jasné 21. listopadu při slavnostním předávání cen na pražské Staroměstské radnici. Ve stejný den začne také výstava vítězných snímků na Staroměstské radnici.

Galerie u tohoto článku obsahuje pouze ukázky z jednotlivých fotoseriálů, které nemusí na diváka působit stejným způsobem, jako když vidí ucelený soubor.  

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy