Svět není jenom krásný. Fotografové nominovaní na ocenění za fotoseriály v soutěži Czech Press Photo

Nahoře: Snímek ze seriálu Boj o Syrtu volného fotografa Stanislava Krupaře.
AKTUALITA: Petr Shelomovskiy (volný fotograf). Red Istanbul: Tisíce podporovatelů turecké vlády zaplavily ulice Istanbulu. Místní textilní průmysl nezaznamenal nikdy předtím tak velkou poptávku po vlajkách Turecka, jejíž dominantní barvou je právě červená.
AKTUALITA: Filip Singer (EPA). Ostrov naděje – Lesbos 2015: Afghánký uprchlík se brodí u břehu ostrova poté, co vypadl z přeplněného gumového člunu blízko vesnice Skala Sikaminias.
AKTUALITA: Stanislav Vrba  (volný fotograf). Bezmoc: Každý den řada lidí zažívá nejdelší minuty v životě při čekání na modrá světla.
KAŽDODENNÍ ŽIVOT: Jan Cága (volný fotograf). Bratři: Jsme bratři. Společně rosteme, spojeni jsme osudem, jeden druhému nejlepším přítelem.
Foto: Czech Press Photo
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
18. 10. 2016 15:00
Pozor, tato galerie obsahuje i poměrně drastické záběry. Porota fotožurnalistické soutěže Czech Press Photo oznámila nominované fotoseriály, které by mohly zvítězit v letošním ročníku. V devíti kategoriích bylo na první cenu navrženo celkem 25 fotografů (Jan Sakař a Radek Kalhous získali po dvou nominacích). Podívejte se na ukázky.

Kromě fotoseriálů vyhlásila porota i nominace za samostatné fotografie. Informovali jsme o nich v článku Který z těchto snímků vyhraje Czech Press Photo?

Kdo z nominovaných získá ocenění, bude jasné 21. listopadu při slavnostním předávání cen na pražské Staroměstské radnici. Ve stejný den začne také výstava vítězných snímků na Staroměstské radnici.

Galerie u tohoto článku obsahuje pouze ukázky z jednotlivých fotoseriálů, které nemusí na diváka působit stejným způsobem, jako když vidí ucelený soubor.  

 

Právě se děje

před 23 minutami

Pacient, kterému byl podáván Remdesivir, se uzdravuje, brzy bude odpojen od plicní ventilace

Pacient, jemuž byl podáván experimentální lék Remdesivir, je při vědomí a podle ošetřujícího lékaře ve fázi uzdravování, nyní si postupně odvyká na plicní ventilaci. "Dosud ale nevíme, zda Remdesivir byl tím zásadním, co mu pomohlo, tudíž bych se k tomu léku tolik neupínal," uvedl ošetřující lékař pacienta Martin Balík.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy