Svět není jenom krásný. Fotografové nominovaní na ocenění za fotoseriály v soutěži Czech Press Photo

Nahoře: Snímek ze seriálu Boj o Syrtu volného fotografa Stanislava Krupaře.
AKTUALITA: Petr Shelomovskiy (volný fotograf). Red Istanbul: Tisíce podporovatelů turecké vlády zaplavily ulice Istanbulu. Místní textilní průmysl nezaznamenal nikdy předtím tak velkou poptávku po vlajkách Turecka, jejíž dominantní barvou je právě červená.
AKTUALITA: Filip Singer (EPA). Ostrov naděje – Lesbos 2015: Afghánký uprchlík se brodí u břehu ostrova poté, co vypadl z přeplněného gumového člunu blízko vesnice Skala Sikaminias.
AKTUALITA: Stanislav Vrba  (volný fotograf). Bezmoc: Každý den řada lidí zažívá nejdelší minuty v životě při čekání na modrá světla.
KAŽDODENNÍ ŽIVOT: Jan Cága (volný fotograf). Bratři: Jsme bratři. Společně rosteme, spojeni jsme osudem, jeden druhému nejlepším přítelem.
Foto: Czech Press Photo
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
18. 10. 2016 15:00
Pozor, tato galerie obsahuje i poměrně drastické záběry. Porota fotožurnalistické soutěže Czech Press Photo oznámila nominované fotoseriály, které by mohly zvítězit v letošním ročníku. V devíti kategoriích bylo na první cenu navrženo celkem 25 fotografů (Jan Sakař a Radek Kalhous získali po dvou nominacích). Podívejte se na ukázky.

Kromě fotoseriálů vyhlásila porota i nominace za samostatné fotografie. Informovali jsme o nich v článku Který z těchto snímků vyhraje Czech Press Photo?

Kdo z nominovaných získá ocenění, bude jasné 21. listopadu při slavnostním předávání cen na pražské Staroměstské radnici. Ve stejný den začne také výstava vítězných snímků na Staroměstské radnici.

Galerie u tohoto článku obsahuje pouze ukázky z jednotlivých fotoseriálů, které nemusí na diváka působit stejným způsobem, jako když vidí ucelený soubor.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy