reklama
 
 

Který z těchto snímků vyhraje Czech Press Photo? Porota oznámila nominace

17. 10. 2016 18:05
Mezinárodní porota soutěže o nejlepší novinářské fotografie roku Czech Press Photo vyhlásila nominace na vítěze letošního ročníku. V devíti kategoriích se hodnotily zvlášť jednotlivé snímky a zvlášť fotosérie. V galerii se můžete podívat, kteří fotografové by mohli vyhrát se samostatnými snímky.

Porotci vybrali v každé z devíti kategorií tři nominace za samostatné snímky a tři nominace za série (přehled fotografů nominovaných za seriály přineseme zítra v rubrice Foto). Kdo z nominovaných získá ocenění, bude jasné 21. listopadu při slavnostním předávání cen na pražské Staroměstské radnici.

Do letošního 22. ročníku se přihlásilo 349 fotografů, kteří do soutěže poslali dohromady 5861 snímků. Soutěžící mohli přihlásit své snímky do kategorií Aktualita, Každodenní život, Lidé, o nichž se mluví, Umění, Sport, Portrét, Příroda a nově také do kategorií Problémy dnešní doby a Lifestyle. Mezi nominovanými jsou fotografové deníků, časopisů a agentur i autoři na volné noze.

Tradiční výstava vítězných snímků začne na Staroměstské radnici v den, kdy pořadatelé vyhlásí letošní oceněné, tedy 21. listopadu. Potrvá do konce ledna.

Fotožurnalistická soutěž se koná pravidelně od roku 1995. Většinou jí dominují politická témata. Loni to byla migrace, Fotografií roku se stal snímek Jana Zátorského z Mladé fronty Dnes zobrazující uprchlíky na maďarsko-srbské hranici.

autoři: ČTK, Tomáš Vocelka | 17. 10. 2016 18:05

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama