Mezinárodní fotosoutěž Huawei InFocus Awards vyhrál Čech, získal 10 tisíc eur

Mezinárodní fotosoutěž Huawei InFocus Awards vyhrál Čech, získal 10 tisíc eur
Cena publika: Pohádkové ráno v Bukovině. Autor: Dan Mihai Balanescu, Rumunsko
Vítěz kategorie #EmotionalTag: Cesta za snem... Autor: Czech_photo, Česká republika

Země: Česká republika
2. místo v kategorii #EmotionalTag: Společenství. Autor: Irimia Andra, Rumunsko
3. místo v kategorii #Emotional Tag: Sesterská láska. Autor: Gevatelem, Izrael
Foto: Huawei InFocus Awards 2019
Foto
12. 9. 2019 16:26
Fotografická soutěž Huawei InFocus Awards zná své vítěze. Amatérští fotografové soutěžili o hlasy fanoušků i profesionální poroty v šesti kategoriích. Do letošního ročníku bylo přihlášeno neuvěřitelných 123 478 příspěvků. O to větší úspěch je, že si hlavní cenu za vítězný snímek odnáší právě soutěžící z České republiky.

Letošní ročník soutěže se těšil velké oblibě, utkalo se v ní celkem 123 478 příspěvků, z nichž 4452 bylo z Česka. Do InFocus Awards se však nezapojili pouze soutěžící, ale také návštěvníci webových stránek Huaweie, kteří svým oblíbeným fotografiím a videím poslali celkem 718 068 hlasů.

Právě fotografové z České republiky sklidili v soutěži největší úspěchy. Vítězem hlavní ceny je snímek "Den, kdy se mi narodila dcera" od autora vystupujícího pod přezdívkou Czech_photo. Emotivní koláž zachycující zázrak zrození okouzlila profesionální porotu, složenou ze světoznámých fotografů a umělců.

Výherce si kromě uznání poroty odnáší také řadu hodnotných cen: Huawei MateBook 13, inteligentní hodinky Watch GT a finanční odměnu ve výši 10 tisíc eur (v přepočtu přes čtvrt milionu korun). Autor dále získal voucher v hodnotě 250 dolarů na portál TripAdvisor.

Autor s přezdívkou Czech_photo uchvátil hlasující hned několika snímky a odnáší si první místo také v kategoriích #EmotionalTag a Storyboard. I další soutěžící z Česka se mohou pochlubit fotografickými úspěchy. Autor Milan Škop si odnesl třetí místo v kategorii Faces se snímkem "Sousedky", soutěžící s přezdívkou Danyhella získala s koláží nazvanou "Live music being born" druhé místo v kategorii Storyboard.

"Máme obrovskou radost, že hlavní cenu získal soutěžící z České republiky, protože konkurence byla veliká a prosadit se mezi tolika skvělými snímky není jednoduché. Z vysoké kvality obrázků je také zjevné, že se lidé stále více učí používat různé nové funkce smartphonů a získat z nich úplné maximum," říká PR manažerka Huaweie Gabriela Löbel.

Hlavní cenu volila odborná porota, ale lidé měli možnost zvolit výherce ceny publika. Tím se stal autor Dan Mihai Balanescu, který na svém snímku "Fairytale in Bucovina" zachytil krásu poklidné rumunské krajiny. Autor si odnáší výhru v podobě Huaweie P30 Pro a hodinek Watch GT.

 

Právě se děje

Další zprávy