reklama
 
 

Mobily a drony zatápějí zrcadlovkám už i na největších světových fotosoutěžích

14. 2. 2019 18:00
Stále více se potvrzuje, že k pořízení vynikající fotografie už není nutná profesionální zrcadlovka. Ukazuje to i prestižní světová fotosoutěž přirovnávaná k filmovým Oscarům. Fotky z mobilních telefonů a z dronů už se tam objevují mezi finalisty jednotlivých žánrů. Můžete to vidět třeba na kategorii Kultura.

Ti nejlepší fotografové říkají, že mnohem důležitější než fotoaparát jsou vaše oči a mozek. Rozhodující je schopnost vidět věci nově, zajímavě a v souvislostech. Pokud ji člověk má, dokáže udělat dobrou fotku s jakýmkoliv slušnějším přístrojem. A do této kategorie se už dávno řadí i mobilní telefony nebo třeba drony.

Potvrzují to snímky finalistů nominovaných v prestižní světové soutěži Sony World Photography Awards, která je považována za obdobu filmových Oscarů. Nahlédněme namátkou třeba do kategorie Kultura. Je v ní vidět, že tradičním zrcadlovkám velmi silně konkurují takzvané bezzrcadlovky, ale objevuje se zde i snímek pořízený mobilním telefonem LG G5 a dronem značky DJI (bližší typ není uveden). 

Podstatné na tom je, že na kvalitě fotek z mobilu a z velkého profesionálního fotoaparátu už na první pohled není vidět rozdíl.

Pokud si prohlédnete snímky finalistů, zjistíte, že kategorie Kultura je pojímána v širším slova smyslu a nedominují zde snímky koncertů či divadelních představení, ale spíše fotografie zachycující nejrůznější tradice.

Soutěž, která je svým zaměřením a významem často přirovnávána k fotografické obdobě filmových Oscarů, pořádá World Photography Organisation pod záštitou firmy Sony. Účast v ní není limitovaná použitou technikou, zúčastnit se mohou všichni fotografové z celého světa.

V rubrice Foto na Aktuálně.cz postupně zveřejníme všechny snímky, které v jednotlivých kategoriích postoupily do finále. Toto je osmý díl seriálu.

autor: Tomáš Vocelka | 14. 2. 2019 18:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama