Fotky: Psa vystřídalo prase. Nový lunární rok má přinést hojnost, štěstí a prosperitu

Rok 2019 je ve znamení prasete, které přináší hojnost.
Přípravy bývají náročné. Během svátků se podávají rozličné speciality z vepřového či kuřecího masa, rýže nebo ovoce. Na snímku trh v kambodžském městě Phnompenh.
Stejně jako každým rokem jsou až dvoutýdenní oslavy spojovány s vytíženou dopravou napříč jednotlivými asijskými státy, ale i mezinárodní přepravou.
Vyzdobené zasněžené město Čang-jie na severu Číny.
Na fotce je muž převlečený do kostýmu Boha štěstí před chrámem Kim Tek Ie Temple v Jakartě.
Foto: Reuters
Magazín Reuters Magazín, Reuters
6. 2. 2019 10:20
Asijské národy po celém světě přivítaly v úterý nový lunární rok. Zatímco rok 2018 byl ve znamení psa, ten letošní je věnován praseti. Znamení má přinášet hojnost, štěstí a prosperitu. Číňané také věří, že je symbolem mužství. Páry, které se snaží počít, si obrázek prasete častokrát dávají do svých ložnic. Lidé narození ve znamení prasete jsou považováni za pracovité, společenské, spolehlivé, s dobrým smyslem pro humor. Podívejte se, jak se nový lunární rok slavil.
 

Právě se děje

před 26 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 42 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Další zprávy