Fotky: Psa vystřídalo prase. Nový lunární rok má přinést hojnost, štěstí a prosperitu

Rok 2019 je ve znamení prasete, které přináší hojnost.
Přípravy bývají náročné. Během svátků se podávají rozličné speciality z vepřového či kuřecího masa, rýže nebo ovoce. Na snímku trh v kambodžském městě Phnompenh.
Stejně jako každým rokem jsou až dvoutýdenní oslavy spojovány s vytíženou dopravou napříč jednotlivými asijskými státy, ale i mezinárodní přepravou.
Vyzdobené zasněžené město Čang-jie na severu Číny.
Na fotce je muž převlečený do kostýmu Boha štěstí před chrámem Kim Tek Ie Temple v Jakartě.
Foto: Reuters
Magazín Reuters Magazín, Reuters
6. 2. 2019 10:20
Asijské národy po celém světě přivítaly v úterý nový lunární rok. Zatímco rok 2018 byl ve znamení psa, ten letošní je věnován praseti. Znamení má přinášet hojnost, štěstí a prosperitu. Číňané také věří, že je symbolem mužství. Páry, které se snaží počít, si obrázek prasete častokrát dávají do svých ložnic. Lidé narození ve znamení prasete jsou považováni za pracovité, společenské, spolehlivé, s dobrým smyslem pro humor. Podívejte se, jak se nový lunární rok slavil.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy