reklama
 
 

Nezadané ženy nad 30 let mají týden dovolené navíc. Firma chce, aby si našly partnera

30. 1. 2019 12:56
Společnosti provozující zábavní park Song Dynasty Town ve městě Chang-čou na východě Číny se rozhodly vzít budoucnost svých zaměstnankyň nad 30 let do svých rukou. Ty, které jsou stále svobodné, dostanou během oslav čínského nového roku týden dovolené navíc, aby mohly randit a najít si partnera.

Konzervativní Číňané věří, že neprovdané ženy starší 30 let jsou opuštěné. Stále více Číňanek se ale soustředí na kariéru a vdavky nebo plánování svatby vůbec neřeší.

Společnosti provozující tematický zábavní park Song Dynasty Town se proto rozhodly podpořit své nezadané zaměstnankyně v tom, aby si našly životního partnera.

Pokud nezastávají pozice ve vrcholovém managementu, mohou si vzít týden dovolené navíc v rámci oslav čínského nového roku. O netradičním kroku informoval deník South China Morning Post

"Ženy u nás zastávají práci v interních odděleních a některé účinkují v našich show, takže nemají takový kontakt s vnějším světem. Doufáme, že delší dovolená jim umožní najít si čas na sbližování se s opačným pohlavím," řekl k tomu personální manažer společnosti. Podle něj navíc šťastnější ženy budou i produktivnější v práci. 

Zaměstnankyně údajně benefit přijaly s nadšením. 

Rozhodnutí dát týden dovolené navíc single ženám oznámili provozovatelé parku týden poté, co tak učinila i jedna střední škola ve městě. Ta dala svým single a bezdětným zaměstnankyním dva dny dovolené navíc, aby měly více času "najít si svou lásku". 

Někteří uživatelé čínské sociální sítě Weibo však namítli, že když single muži volno nedostanou, svobodné ženy nebudou mít s kým randit. 

V zemi údajně žije až 200 milionů svobodných dospělých a počet svateb od roku 2013 výrazně klesl. 

Video: Roboti z čínského hotelu dostali padáka

Půlka robotů z Henn-na Hotelu dostane padáka | Video: Reuters/The Henn na hotel |  01:37

autor: Magazín | 30. 1. 2019 12:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama